ورود کاربر
یک شنبه 29 مرداد 1396

مکان کنونی شما در سایت

مشاهده خبر
پستچی یکی از بهترین و تأثیرگذارترین کارهای نمایشی دنیاست
23 فروردين 1396

کارگردان نمایش"پستچی" :
پستچی یکی از بهترین و تأثیرگذارترین کارهای نمایشی دنیاست
نمایش "پستچی" نوشته ای براساس کتاب پستچی از شاعر معروف شیلی پابلو نرودا، با طراحی و کارگردانی رادمهر کشانی از 17 فروردین در تالار هنر به روی صحنه رفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، علیرضا کوشک جلالی، مترجم این نمایشنامه، اعتقاد دارد که نمایش در واقع تأثیر هنر را بر روی مردم نشان می‌دهد و نقشی که یک شاعر در این میان می‌تواند، داشته باشد آن است که چگونه مردم را به سمتی هدایت کند.
نمایش "پستچی"به کارگردانی رادمهر کشانی با طراحی دکوری متفاوت و پررنگ و لعاب، کاری خوش ساخت را به اجرا گذاشته است. دکوری که روی صحنه سالن اصلی تالار هنر ساخته شده و تماشاچیان را نزدیک و روبروی خود روی صحنه جا داده در فضایی تنگاتنگ و نزدیک به مخاطبان حسی بهتر از کارهای روی صحنه و دور از تماشاچیان را به حاضران القا می‌کند.
کارگردان "پستچی" استفاده از تکنیک‌های بصری و تصویری و حضور تماشاچیان بر روی صحنه نمایش را برای ارتباط نزدیک بین مخاطب و نمایش لازم دانست و هدفش از انتخاب این سبک مکان و طریقه حضور تماشاچیان برای اجرا را مؤثر عنوان کرد.
رادمهر کشانی در زمینه استفاده از این نوع صحنه گفت: من به اجبار تن به این نوع اجرا زدم و تماشاچیان را روی صحنه آوردم، چون در اصفهان سالنی به سبک بلک باکس وجود ندارد. و طراحی من برای این اجرا سالنی به سبک بلک باکس احتیاج داشت. به این دلیل بود که مجبور به ساخت چنین دکوری شدیم.
وی افزود: دلیل من برای انتخاب نمایشنامه قدرتمند و جهانی "پستچی" این بود که ما متأسفانه در ایران نمایشنامه‌نویس خوب کم داریم و مجبوریم گاهی برای اجرا از نمایشنامه‌های خوب کلاسیک دنیا استفاده کنیم تا حضور این متن خوب موجب کاری خوب برای بازیگران ما باشد و طراحان دکور و عوامل ما با اجرای اثری خوب تقویت شوند.
این کارگردان مطرح تصریح کرد: متاسفانه تئاتر اصفهان را به خاطر تئاترهای طنز سطح پایین می‌شناسند، و ما نیاز داریم که با اجرای نمایش‌های کلاسیک جهانی قدرت و تأثیر یک تئاتر خوب را به مسئولان بشناسانیم.
کشانی خاطرنشان کرد: پستچی یکی از بهترین و تأثیرگذارترین کارهای نمایشی دنیاست که بارها در سرتاسر دنیا روی صحنه رفته که این بار از سوی تالار هنر سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، از ۱۷ فروردین تا ۵ اردیبهشت هر شب رأس ساعت ۲۰ در سالن اصلی تالار هنر به روی صحنه می رود.


96/1/23


کلیدواژه : پستچی - تالار هنر - نمایش