ورود کاربر
یک شنبه 29 مرداد 1396

مکان کنونی شما در سایت

مشاهده خبر
علل بروز بی‌وفایی در زندگی‌های زناشویی متفاوت است
28 فروردين 1396

مشاور امور خانواده:
علل بروز بی‌وفایی در زندگی‌های زناشویی متفاوت است
یک مشاوره امور خانواده گفت: علل بروز بی‌وفایی در زندگی‌های زناشویی متفاوت است و طی مراحل مختلف ارتباطی که زوج‌ها با یکدیگر برقرار می‌کنند، ممکن است علایم بی‌وفایی و خیانت بروز کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، کارگاه تخصصی ویژه اساتید کانون مادران از سوی بانوسرای آفتاب سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان با هدف تربیت مربیان و استفاده از ظرفیت آنان در کانون‌های فرهنگی محلات برگزار شد.
علی قاسمیان‌‌نژاد، مشاور امور خانواده با حضور در این کارگاه تخصصی پیرامون موضوع "بی‌وفایی همسران" گفت: علل بروز بی‌وفایی در زندگی‌های زناشویی متفاوت است و طی مراحل مختلف ارتباطی که زوج‌ها با یکدیگر برقرار می‌کنند، ممکن است علایم بی‌وفایی و خیانت بروز کند.
وی افزود: به مراجعین خود در ابتدای امر بفهمانید اولین کسی که از رفتارهای ناسالم در نظام خانواده ضرر خواهد کرد، خود اوست و در عین حال اولین نفری که از اصلاح رفتارهای نادرست سود می‌برد نیز خود فرد است. بسیاری از مراجعین تصور می‌کنند اگر رفتار خودشان را اصلاح کنند، به سود طرف مقابل است و سودی برای آن‌ها ندارد.
این مشاور با بیان اینکه در زندگی زناشویی باید خودتان، رابطه طرف مقابل‌تان را تقویت کنید، تصریح کرد: رفتار بی‌وفایی در سه سطح مختلف بروز و ظهور پیدا می‌کند که بررسی نیازها و تجارب فرد اولین مرحله آن است.
وی ادامه داد: نیازها بر اساس دسته‌ بندی‌های مختلف روانشناسان مختلف می‌تواند متفاوت باشد برای نمونه نیاز به استقلال و توانمندی، صمیمیت، ارزش و جسارت داشتن، تفریح و بازیگوشی، پذیرش محدودیت و ... از جمله مهم‌ترین‌های آن در زندگی دو نفر با یکدیگر است.
وی اظهار داشت: اکثر استانداردها با واقعیات زندگی یکسان نیستند و قبل از ازدواج در ذهن فرد ساخته می‌شوند که هرکدام مبتنی بر انتظاراتی است که ما در ارتباط با همسرمان توقع داریم و این انتظارات نیز برگرفته از خودآگاه و ناخودآگاه ذهن ماست.
این مشاور با اشاره به انتظارات خودآگاه و ناخودآگاه گفت: هر کدام از این انتظارات به سه بخش مجزا تقسیم می‌‌شود که امور مربوط به نقش زن و مرد در زندگی، تاریخچه زندگی و تعاملات خانوادگی مثلا تفکر مرد سالاری و زن سالاری و مهارت‌های ارتباطی و رفتاری در موقعیت‌های مختلف فردی و اجتماعی است.
قاسمیان نژاد با بیان اینکه انتظارات در زندگی چالش برانگیز است، اظهار داشت: 30 تا 40 درصد از انتظارات در زندگی مشترک برآورده نخواهد شد هرچند طرفین قبل از ازدواج به یکدیگر قول اجرای 100 درصدی بدهند اما به وقوع نخواهد پیوست لیکن اگر با این فرض زندگی مشترک را آغاز کردند دچار چالش‌های جدی خواهند شد و لازم است در این خصوص آموزش‌های لازم را فرا گیرند.96/1/28

کلیدواژه : بانوسرای آفتاب - مشاوره خانواده