ورود کاربر
یک شنبه 29 مرداد 1396

مکان کنونی شما در سایت

مشاهده خبر
تماشای ماه، سیارات و سایر اجرام آسمانی در آخرین رصد آسمان سال 95
18 اسفند 1395

تماشای ماه، سیارات و سایر اجرام آسمانی در آخرین رصد آسمان سال 95
دویست و چهل و هفتمین برنامه رصد عمومی آسمان شب و آخرین رصد عمومی در سال 95 از سوی مرکز آموزش نجوم ادیب 19 اسفندماه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، در این برنامه مشابه برنامه های قبل، عموم مردم می توانند با ابزارهای پیشرفته رصدی، به رصد ماه، سیارات و سایر اجرام آسمانی قابل رصد کردن در آسمان شهر بپردازند و سوالات خود را پیرامون آسمان شب از کارشناسان رصدی حاضر در برنامه بپرسند.
دویست و چهل و هفتمین برنامه رصد عمومی آسمان شب و آخرین رصد عمومی در سال 95 از سوی مرکز آموزش نجوم ادیب سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان برگزار می شود که رصد خوشه پروین، سیاره زهره، مریخ و تنها قمر زمین، ماه از گزینه های بسیار مناسب برای رصد کردن در این شب هستند.
غرفه اخبار نجومی، تازه ترین و مهم ترین اخبار نجومی و فضایی ماه گذشته را در اختیار علاقه مندان به آسمان و فضا قرار می دهد و در غرفه فناوری فضایی، نحوه عملکرد هواپیماها و پهبادها توضیح داده می شود و اطلاعات گسترده ای در زمینه تجهیزات فضایی در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.
کارشناس غرفه فیزیک با انجام آزمایش هایی ساده، به تشریح برخی قوانین مهم فیزیک خواهد پرداخت. این غرفه به دلیل مشارکت مردم در انجام آزمایش ها، همواره از بخش های مورد علاقه مردم در برنامه های رصد عمومی آسمان شب بوده است.
در غرفه طیف نگاری با ساخت یک طیف نگار ساده، با مفهوم طیف نگاری آشنا خواهید شد، طیف نگاری از روش های اساسی در مطالعه و بررسی ستاره ها و اجرام سماوی است.
شرکت در رصد های عمومی آسمان شب آزاد و رایگان بوده که علاقه مندان می توانند روز پنجشنبه 19 اسفندماه ساعت 18 تا 21 در محل مرکز آموزش نجوم ادیب واقع در خیابان سعادت‌آباد، جنب ورزشگاه امین مراجعه کردند.


95/12/18


کلیدواژه : رصد آسمان - مرکز نجوم ادیب