ورود کاربر
یک شنبه 29 مرداد 1396

مکان کنونی شما در سایت

مشاهده خبر
شناخت ابزار رصدی در دویست و چهل و پنجمین رصد عمومی آسمان شب
15 دي 1395

شناخت ابزار رصدی در دویست و چهل و پنجمین رصد عمومی آسمان شب
دویست و چهل و پنجمین برنامه رصد عمومی آسمان شب، 16 دی ماه ساعت 18 در محل مرکز آموزش نجوم ادیب برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، این برنامه همچون برنامه های قبل، عموم شهروندان را با ابزارهای پیشرفته رصدی آشنا ساخته و هر یک از آنها می توانند به رصد ماه، سیارات و سایر اجرام آسمانی قابل رصد کردن در آسمان شهر بپردازند و سوالات خود را پیرامون آسمان شب از کارشناسان رصدی حاضر در برنامه بپرسند.
برنامه رصد عمومی آسمان شب از سوی مرکز نجوم ادیب سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان در قالب برپایی غرفه فناوری فضایی، توضیح نحوه عملکرد هواپیماها و پهبادها و ارائه اطلاعات گسترده ای در زمینه تجهیزات فضایی برگزار می شود.
این برنامه در بخش شناخت ابزار رصدی در مورد انواع تلسکوپ ها، تفاوت های آن ها و ساختار عملکردشان، اطلاعات مفیدی را به شهروندان ارائه می دهد.
غرفه کودک نیز مشابه سایر برنامه ها، پذیرای کودکان علاقه مند به آسمان است که کودکان در این برنامه در کنار سایر دوستان خود با مفاهیم ساده نجوم آشنا می شوند.
کارشناسان زبده نجومی در بخش کافه نجوم، پاسخگوی سوالات نجومی علاقه مندان خواهند بود و هم چنین کلیه برنامه های آتی مرکز شامل کلاس های آموزشی، کارگاه های علمی، رصدهای عمومی و تخصصی، باشگاه نجوم و .... در غرفه اطلاع رسانی معرفی خواهد شد.
شرکت در رصد های عمومی آسمان شب مرکز نجوم ادیب آزاد و رایگان است که علاقه مندان می توانند روز پنجشنبه 16 دی ماه از ساعت 18 تا 21 به محل مرکز نجوم ادیب واقع در خیابان سعادت‌آباد، جنب ورزشگاه امین مراجعه کنند.


95/10/15

کلیدواژه : مرکز نجوم ادیب - رصد عمومی آسمان شب