سه‌شنبه, 7 تير 1401
  • ساعت : ۱۲:۰:۱۸
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ 
  • کد خبر : ۱۳۱۲۷
بیان فرازهایی از نهج‌البلاغه در جشنواره حكیمانه
مسئول خانه نوجوان از برگزاری جشنواره فرهنگی هنری حکیمانه با محوریت بیان حکمت‌های نهج‌البلاغه خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان، صفیه سادات موسویان هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی نهج‌البلاغه و حکمت‌های آن با زبانی نو به نوجوانان دانست و اظهار داشت: «گفتارهای پدر مهربان برای منِ نوجوان» عنوان جشنواره حکیمانه است.

وی افزود: نوجوان امروزی در نوعی هجمه ضدفرهنگ‌ها قرار دارد و برای اینکه بتوانیم نوجوانان را با محتوای زیبا و داستان‌گونه نهج‌البلاغه همراه کنیم، تصمیم گرفتیم از زبانی جدید بهره‌ ببریم که در این راستا برای ارائه محتوا از دو قالب موشن و کمیک‌ استریپ بهره مند خواهیم شد.

وی تصریح کرد: در جشنواره حکیمانه فرازهایی از نهج‌البلاغه که ارتباط بیشتری با زندگی نوجوانان دارد، مانند دوست‌یابی، احترام به والدین، خودپسندی و ... را انتخاب می‌کنیم و موشن‌های جذاب با زمان حداکثر دو دقیقه با این موضوعات طراحی می شود که حکمت‌های نهج‌البلاغه را به زبان نوجوانان بیان ‌کند.

مسئول خانه نوجوان ادامه داد: محتواهای آماده شده، چهارشنبه‌های آخر هر ماه در فضای مجازی منتشر می‌شود و از نوجوانان می‌خواهیم تجربیات و مشاهدات خود از این حکمت را در قالب شعر، نقاشی، فیلم کوتاه و عکس، تولید و ارسال کنند.

موسویان گفت: این جشنواره تا پایان تابستان سال جاری ادامه دارد و نوجوانان 12 تا 18 ساله اصفهان و سراسر کشور می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانیم با همراهی مسئولان کانون‌های به وقت نوجوانی در تمام مناطق پانزده گانه شهر اصفهان، نوجوانان را با مفاهیم والای نهج‌البلاغه آشنا کرده و گامی در این راستا برداریم.

گفتنی است؛ علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار می‌توانند با شماره 09305113419 تماس حاصل کنند.

امتیاز :  ۱.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0