سه‌شنبه, 7 تير 1401
  • ساعت : ۹:۲۳:۳۸
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ 
  • کد خبر : ۱۳۲۰۳
برای نخستین بار در کشور/
ترجمه همزمان رویدادهای «لوبیای سحرآمیز» و «باهمان» ویژه ناشنوایان
مدیرعامل انجمن خانواده ناشنوایان استان اصفهان گفت: برای نخستین بار در کشور رویدادها و برنامه‌های فرهنگی شهر اصفهان به طور همزمان برای ناشنوایان ترجمه می‌شود.

به گزارش اداره ارتباطات معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان، آیگین عباسی اظهار کرد: طی صحبتی که با مسئولان شهرداری اصفهان داشتیم مقرر شد از این پس برای بهره‌مندی ناشنوایان و کم شنوایان اصفهانی از رویدادهای فرهنگی شهر، از مترجم زبان اشاره استفاده شود.

وی افزود: با توجه به اینکه ناشنوایان هم شهروندانی عادی هستند که همانند عموم مردم، باید از خدمات و برنامه‌های شهری استفاده کنند پیشنهاد ترجمه همزمان رویدادهای فرهنگی به شهرداری اصفهان ارائه شد.

مدیرعامل انجمن خانواده ناشنوایان استان اصفهان گفت: براساس آمار ۱۷ هزار ناشنوا و کم شنوا در استان اصفهان و حدود ۷ تا ۸ هزار ناشنوا و کم شنوا در شهر اصفهان زندگی می‌کنند که نیازهای این جمعیت به حضور در رویدادهای شهری را باید درنظر گرفت.

عباسی افزود: برهمین اساس مقرر شد از این پس، برای بهره‌مندی ناشنوایان و کم شنوایان از برنامه‌ها و رویدادهای فرهنگی شهر، مترجم زبان اشاره نیز در کنار دیگر عوامل برنامه قرار گیرد تا آنچه در برنامه رخ می‌دهد را با زبان اشاره برای ناشنوایان ترجمه کند.

وی با اشاره به ترجمه همزمان دو رویداد «لوبیای سحرآمیز» و «باهمان»، خاطرنشان کرد: ترجمه همزمان این دو رویداد فرهنگی شهر برای ناشنوایان و کم شنوایان برای نخستین بار صورت گرفته که در همین راستا اصفهان می‌تواند به عنوان پایلوت و الگوی اجرای این اقدام در کشور باشد.

امتیاز :  ۱.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0