• ساعت : ۱۳:۵۷:۵۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ 
  • کد خبر : ۳۹۷۲
با كمپین "نه به مصرف خودسرانه آنتی بیوتیك" همراه شوید
اداره توسعه فرهنگ سلامت، همزمان با کمپین جهانی پیشگیری از مصرف بی رویه آنتی بیوتیک در آذرماه، طرح هایی را با هدف اطلاع رسانی و آگاهی در فضای مجازی آماده کرده است.

اهمیت حفظ سلامت و درمان افراد برای هر جامعه و دولتی حائز اهمیت است، چرا که اگر جامعه‌ای سالم و تندرست نباشد نیروی مولد نخواهد داشت و جامعه‌ای که نیروی مولد نداشته باشد، جامعه‌ای مستقل نخواهد بود.

رییس اداره توسعه فرهنگ سلامت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در این رابطه گفت: این اداره با هدف پیشگیری و اطلاع رسانی در زمینه سلامت جسم و روان برنامه های زیادی را تدوین کرده است.

فریناز تولاییان اظهار داشت: در 15 منطقه شهرداری اصفهان و سپاهان شهر خانه سلامت وجود دارد که این خانه ها در جهت بالا بردن سواد سلامت مردم در حال فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه این اداره،  نمایشگاه های سلامت و رویدادهای شهری بسیاری را برگزار کرده است، افزود: همزمان با کمپین جهانی پیشگیری از مصرف بی رویه آنتی بیوتیک در آذرماه،  این اداره نیز اقدام به آموزش مجازی با 6 طرح در این زمینه کرده است.

رییس اداره توسعه فرهنگ سلامت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان ادامه داد: مصرف بی رویه آنتی بیوتیک در کشور چالشی جدی است چرا که مصرف خودسرانه و بیش از حد آنتی بیوتیک باعث می شود بسیاری از ویروس ها چنان قوی شوند که نسبت به هیچ دارویی واکنش نشان ندهند.

تولاییان تصریح کرد: این فرصت تبلیغات مجازی با هدف اطلاع رسانی و آگاه سازی در زمینه آنتی بیوتیک ها و راه های درمان بیماری ها بدون استفاده از آن ها تا آخر آذرماه انجام می شود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.5.0
    V5.5.5.0