سه‌شنبه, 6 اسفند 1398
  • ساعت : ۱۴:۱۰:۲۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ 
  • کد خبر : ۳۹۷۳
مروری بر كارنامه حسین مصدق زاده در "نقش، كاشی ها"
برنامه "نقش، کاشی ها" با هدف مروری بر کارنامه استاد حسین مصدق زاده پیشکسوت هنر کاشی و معرق کاشی، عصر امروز 11 آذر در موزه هنرهای معاصر برگزار می شود.

کاشی سازی، کاشی کاری و حکاکی کاشی معرق از هنرهای کهن این مرز و بوم به شمار می رود که در طول تاریخ، خطه اصفهان هنرمندانی را به خود دیده که خاک را به هنر کیمیا کرده اند.

مدیر موزه گرمابه علی قلی آقا  در رابطه به ضرورت گرامیداشت این هنرمندان، گفت: برنامه "نقش، کاشی ها" با هدف مروری بر کارنامه استاد حسین مصدق زاده پیشکسوت هنر کاشی  و معرق کاشی، عصر امروز دوشنبه 11 آذر از ساعت 16 در موزه هنرهای معاصر اصفهان برگزار می شود.

رضا منجمی اظهار داشت: این برنامه از سوی موزه گرمابه علیقلی آقا وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برنامه ریزی شده که در آن فیلمی 30 دقیقه ای از هنر معرق کاری و کاشی کاری با ارزیابی حسین مصدق زاده به کارگردانی احسان امینی اکران می شود.

وی افزود: عبداله جبل عاملی و حسین آقاجان اصفهانی از سخنرانان این برنامه در زمینه زیباسازی در نمای بناهای تاریخی و هنر کاشی و معرق کاری  هستند.

مدیر موزه گرمابه علی قلی آقا بیان کرد: در حاشیه این برنامه نمایشگاهی از آثار حسین مصدق زاده پیشکسوت هنر کاشی کاری برگزار خواهد شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.5.0
    V5.5.5.0