پنج‌شنبه, 11 آذر 1400
  • ساعت : ۱۱:۱۲:۹
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ 
  • کد خبر : ۱۱۵۸۳
یك هفته به افتخار "كتاب"
رئیس امور کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان از برگزاری ویژه‌برنامه‌هایی به مناسبت هفته کتاب خبر داد.

طیبه فاطمی با اشاره به برگزاری جشن کتاب برای تجلیل از کتابداران اظهار داشت: تجلیل از مخاطبان وفادار کتابخانه‌های شهرداری، خیران کتابخانه‌ساز و خیرانی که به کتابخانه‌های شهرداری کتاب اهدا کرده‌اند از دیگر بخش‌های این برنامه است که روز چهارشنبه 26 آبان ماه در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار می‌شود.

وی اعتماد شهروندان موثر و فرهیخته به کتابخانه‌های شهرداری اصفهان را نشان‌دهنده اوج بلوغ و مایه مباهات دانست و افزود: یک مجموعه شخصی از سوی بازماندگان مرحوم هوشنگ الهام شامل بیش از 9 هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های شهرداری اهدا شده که در این جشن از این مجموعه رونمایی شده و از خانواده ایشان تجلیل می‌شود.

وی با اشاره به برنامه رونمایی از کتاب "زیر آسمان اصفهان" نوشته احمد مدنی ادامه داد: همچنین یک کارگاه آموزشی برای آشنایی با ادبیات کودکان و نوجوانان و آسیب‌شناسی این حوزه توسط متخصصان برگزار می‌شود.

فاطمی با اشاره به انتشار مجدد 15 موشن‌گرافی در فضای مجازی درباره ترویج فرهنگ مطالعه گفت: دو کلیپ با موضوع کتاب‌ و کتابخوانی از مجموعه "دیرین دیرین" با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم محمد ابوالحسنی پخش خواهد شد.

وی با اشاره به رونمایی از تفاهم‌نامه همکاری با معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان در هفته کتاب تصریح کرد: تفاهم‌نامه همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران، کتابخانه موزه ملی ملک، کتابخانه مجلس شورای اسلامی و فرهنگستان هنر نیز در آینده رونمایی می‌شود.

به گفته فاطمی، فراخوان طرح شهر بیدار(تربیت کودک کتابدار و نوجوان کتابدار) نیز به زودی منتشر و تبلیغات شهری به این امر اختصاص می‌یابد تا بار دیگر در اصفهان اجرا شود.

وی با اشاره به برگزاری نشست اعضای کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان با کتابداران اضافه کرد: نخستین نشست صمیمانه اعضای این کمیسیون با کتابداران کتابخانه‌های زیرمجموعه شهرداری برگزار شد که در این نشست کتابداران به بیان دغدغه‌های خود، بایدها و نبایدها، چالش‌های پیش‌روی کتابخانه‌ها در عصر الکترونیک، توجه به زیرساخت‌های قابلیتی و فرآیند برای همگام شدن با تکنولوژی، استفاده بهینه و حداکثری از فضای مجازی، نقش کتابخانه‌ها به‌عنوان مراکز فرانهادی در تعامل با سایر دستگاه‌ها، همکاری اثربخش و موثر با متولیان و ذی‌‌نفعان این حوزه، کمک به نشر الکترونیک و کتابخانه‌های بدون دیوار، تبدیل کتابخانه‌ها به پایگاه‌های فرهنگی، پررنگ شدن نقش کتابخانه‌های کودک و نوجوان به‌عنوان فضای مناسب برای ایجاد عادت به مطالعه در آنها، توجه به مبلمان شهری، ایجاد جذابیت بصری در کتابخانه‌های شهرداری و نقش کتابداران در پیاده‌سازی مدیریت دانش پرداختند.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0