سه‌شنبه, 7 تير 1401
  • ساعت : ۹:۱۹:۱۲
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ 
  • کد خبر : ۱۳۱۴۸
همفكری نخبگان در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی
مسئول امور مركز پيشگيري آسيب‌هاي اجتماعي از برگزاری نشست‌های نخبگانی مرکز پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با عنوان "تفکر پیشگیرانه" خبر داد.

 به گزارش اداره ارتباطات معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان، امان اله باطنی اظهار داشت: سلسله نشست‌های نخبگانی مرکز پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با عنوان "تفکر پیشگیرانه" به صورت ماهانه برنامه ریزی شده که اولین نشست نخبگانی از این سلسله، به بحث امید اجتماعی و نقش آن در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اختصاص یافت.

وی افزود: در این سلسله نشست‌ها، اجتماعی نویسان سازمان‌های مردم نهاد و نخبگان دانشگاهی حوزه اجتماعی که هر یک نماینده امور، اندیشه و عمل اجتماعی هستند با یکدیگر به گفت‌وگو می‌پردازند.

وی با بیان اینکه این سلسله نشست‌ها در راستای پی ریزی تفکر پیشگیرانه در خصوص آسیب‌های اجتماعی در شهر برگزار می‌شود، ادامه داد: برابر همه فراتحلیل‌های اجتماعی مسئله اول اجتماعی در کلانشهرها و اصفهان مسئله سرمایه اجتماعی است و از طرفی بسیاری از نظریه‌های جامعه شناختی معتقدند سرمایه اجتماعی ارتباط معناداری با آسیب‌های اجتماعی دارد و البته یکی از مهمترین شاخص‌های سرمایه اجتماعی، اعتماد بنیادین و امید اجتماعی است.

مسئول امور مركز پيشگيري آسيب‌هاي اجتماعي گفت: از دیگر سو، آسیب‌های اجتماعی از جایی شروع می‌شود که کنترل اجتماعی ضعیف ‌شود و کنترل اجتماعی شامل عناصری همچون وابستگی، اعتقاد، تعهد و مشغولیت است که این عناصر ارتباط تنگاتنگی با عناصر امید اجتماعی یعنی پیش بینی پذیری، ریسک پذیری و اثربخشی فعالیت‌ها دارند.

باطنی خاطرنشان کرد: بر این اساس در اولین نشست نخبگانی به امید اجتماعی و نقش پیشگیرانه آن پرداختیم، این نشست‌ها ادامه دارد که در نشست بعدی در خصوص مسئله  جمعیت به صحبت و تبادل نظرات خواهیم پرداخت

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0