سه‌شنبه, 7 تير 1401
  • ساعت : ۱۳:۳۳:۱۹
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ 
  • کد خبر : ۱۳۲۲۲
معاون فرهنگی شهردار اصفهان:
شهروندان عملكرد ما را رصد كنند
معاون فرهنگی شهردار اصفهان گفت: امروز طرح سوت‌زنی برای ما موضوعی جدی است. اگر جایی تخلفی مشاهده کردید اعلام کنید زیرا بی‌تفاوتی نتیجه‌ای به دنبال ندارد. شهروندان باید عملکرد ما را رصد کنند.

به گزارش اداره ارتباطات معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان، مجتبی شاه‌مرادی در نشست هم‌اندیشی با عنوان فصل همدلی که با حضور فرماندهان نواحی و حوزه‌های مقاومت بسیج اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: هدف از برگزاری این جلسه آشنایی بیشتر و هم عهدی برای برگزاری رویدادهای پیش‌رو و آشنایی با ظرفیت‌های طرفین و مشخص شدن امکانات و محدودیت‌های هر دو بخش بوده است.

وی با بیان اینکه حمایت از جهاد فرهنگی از اهداف ما به شمار می‌رود، گفت: ما خود را مکلف می‌دانیم که هر جا چراغی به دست بچه‌های انقلابی روشن شده در حد مقدورات خود از آن حمایت کنیم تا هر روز پرفروغ‌تر شود.

وی ادامه داد: سازمان دو ردیف بودجه مشخص دارد که یکی از آن بودجه حمایت از فعالیت‌های عمرانی در مساجد است که برای تحقق مسجد محوری این بودجه در انجام فعالیت‌های حوزه عمرانی مساجد هزینه می‌شود.

معاون فرهنگی شهردار اصفهان با بیان اینکه موازی با این بخش، ردیف بودجه مرتبط با حوزه فعالیت‌های برنامه‌ای را نیز داریم، گفت: در این دوره به دنبال هدفمند کردن مشارکت‌ها هستیم. در حوزه‌های مناسبتی و آسیب‌های اجتماعی در محلات فراخوان داده و به اجرای رویدادهای مرتبط با این حوزه بودجه اختصاص می‌دهیم.

شاه‌مرادی با تاکید بر همکاری و تعامل پایگاه‌های مقاومت بسیج با معاونت‌های فرهنگی مناطق پانزده‌گانه شهرداری اصفهان گفت: فرصتی که در اختیار داریم در حال گذر است که در این مسیر بایستی پیوندهایی بین هم برقرار کنیم تا موفق به اجرای برنامه‌های مشترک و خدمت به جامعه از طریق برنامه‌های فرهنگی شویم.

وی با بیان اینکه ما با آحاد مختلف مردم با ذائقه‌های گوناگون روبرو هستیم، گفت: بنا بر تأکید رهبر معظم انقلاب به اسم انقلابی‌گری کسی را نباید از انقلاب اسلامی جدا کرد و نباید به اسم جذب از اصول خود دست برداشت. ما به دنبال تعامل در این دو بخش هستیم و در این راستا باید برای همه اقشار با همه سلایق و علایق برنامه‌ داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مطالبه‌گری و نظارت مهم است، تصریح کرد: تذکرها نباید رنگ و بوی خاص داشته باشد بلکه همان طور که در قرآن آمده است باید پیامبرگونه باشد. گستردگی فعالیت‌های ما زیاد است، ممکن است جایی با خطایی روبرو شویم که از شما می‌خواهیم این نکات را به ما متذکر شوید.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با تأکید بر اینکه ما برای حاکمیت قانون آمده‌ایم، گفت: امروز طرح سوت‌زنی برای ما موضوعی جدی است. اگر جایی تخلفی مشاهده کردید اعلام کنید زیرا بی‌تفاوتی نتیجه‌ای به دنبال ندارد. معتقدیم برادر دوقلوی طرح سوت‌زنی، طرح شفافیت است. شهروندان باید عملکرد ما را رصد کنند و در راستای این طرح عملکرد خود را شفاف خواهیم کرد.

شاه‌مرادی افزود: جهت گیری ما در حوزه آموزش خدمت ارزان به مردم است، طبیعی است وقتی خدمت ارزان شد مقداری کیفیت افت می‌کند، اما قانون گذار ما را مکلف کرده که خدمت ارزان را به همه مناطق بدهیم تا شهروندان مناطق محروم نیز از آن استفاده کنند.

وی با بیان اینکه دو موزه شامل عصارخانه شاهی و حمام علی قلی آقا به عنوان موزه‌های منتخب ایران انتخاب شده‌اند، افزود: از پایگاه‌های مقاومت بسیج می‌خواهیم اعضای خود را برای بازدید به این موزه‌ها ببرند.

وی با بیان اینکه بخشی از خدمات شهرداری به بخش خصوصی واگذار شده است، گفت: امروز امکانات ورزشی ما به صورت آنلاین قابل رزرو است. نیمی از سانس‌ها با تخفیف ویژه در اختیار محلات و باغ‌های بانوان نیز در خدمت مردم است که می‌توان از آن توسط پایگاه‌های بسیج استفاده کرد.

شاه‌مرادی گفت: تخت فولاد رویدادهای فرهنگی جذابی دارد که نوجوانان و جوانان می‌توانند از این فرصت استفاده کنند تا با علما و تاریخ مذهبی اصفهان آشنا شوند که شرایط برای استفاده مراکز بسیج از این فضا کاملا فراهم است.

وی با بیان اینکه در حوزه توانمندسازی و اشتغال به دنبال انجام فعالیت در مناطق کم برخوردار هستیم، خاطرنشان کرد: مقرر شده شهرداری هر سال دو منطقه را به عنوان منطقه ویژه درنظر بگیرد تا با اجرای برنامه‌های مختلف در این محلات منتخب فرصت ارتقا و رشد این محلات فراهم شود. بودجه‌ای برای این اقدام در نظر گرفته شده که طی ساز و کاری می‌توان از ظرفیت پایگاه‌های بسیج نیز در این زمینه بهره گرفت.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0