• ساعت : ۱۴:۵:۱۹
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ 
  • کد خبر : ۱۱۷۲۶
قهرمانان، قهرمان تربیت می كنند
آیین "درباره مادر شهید قهرمان" به مناسبت چهلمین روز درگذشت حاجیه خانم اسلامی، مادر شهید بزرگوار سردار غازی به همت معاونت ورزشی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در گلستان شهدا برگزار شد.

یکی از همرزمان شهید غازی در این مراسم با بزرگداشت ایام فاطمیه و ادای احترام به شهدای گرانقدر به ویژه سردار سلیمانی به حضور سردار شهید غازی به همراه چهل نفر از بسیجی ها در لشگر توپخانه اشاره کرد.
سردار اعتصامی ادامه داد: شهید غازی از همان ابتدا با توجه به توانمندی هایی که از خود نشان داد، به عنوان جانشین گردان معرفی شد و به خوبی وظیفه اش را برای آماده سازی نیروها و آموزش آن ها انجام می داد تا جایی که طی شش ماه، گردان به مرحله ای رسید بود که شهید صیاد شیرازی در جریان بازدید، از اقدامات گردان و درایت شهید غازی تقدیر کرد.
وی تصریح کرد: با مدیریت سردار غازی و استفاده از نیروهای ورزیده و نخبه، یک فرمانده عالی رتبه نظامی از توان این گردان تعریف کرد.
به گفته وی، این گردان طی دو عملیات، یک مجموعه توپخانه را راه اندازی کرد که لشگر چهار امام حسین(ع) را حمایت می کرد.
سردار اعتصامی با اشاره به توانمندی و درایت شهید غازی که بعد عملیات محرم به عنوان یک فرمانده گروه توپخانه معرفی شد، یادآور شد: به همت شهید غازی، گروه توپخانه 15 خرداد در اصفهان و در ادامه تیپ توپخانه سپاه راه اندازی شد که اقدام بزرگ و پیشرفت قابل توجهی محسوب می شد.
وی با بیان اینکه شهید غازی مانند یک غنچه در حال شکفتن بود، به شرح آخرین لحظات حضورش در کنار شهید غازی و توصیف آن پرداخت و از بابت اینکه از قافله شهدا جا مانده است، ابراز ناراحتی کرد.
مادر شهید قوچانی نیز در این مراسم تاکید کرد مادر شهید غازی یک قهرمان بوده که در دامان خود یک قهرمان پرورش داده است.
وی ادامه داد: مادران شهدا باید خوشحال باشند که چنین فرزندانی را در این مکتب پرورش داده اند چرا که این دنیا فانی است و آن ها حیات جاودانه دارند.
مادر شهید قوچانی در ادامه به بیان خاطراتی از مادران شهیدان یزدان پرست پرداخت که دو فرزندش توسط رژیم ستم شاهی به شهادت رسیده بودند و در دوران جنگ نیز  پشتیبانی های زیادی از جنگ داشت.
وی با بیان اینکه مادران شهدا باید صبر زینبی داشته باشند، تصریح کرد: خدا گل پسند است، همچنانکه شهید غازی صفات بسیار پسندیده ای داشت و گویا شهید به دنیا آمده بود.
مادر شهید قوچانی با تاکید بر اینکه پیشرفت های کشور باید دیده شود، یادآور شد: قوم خوارج و ابوسفیان همیشه هستند و باید شمشیر را از رو ببندیم.
وی با بیام اینکه باید حرف رهبری برای ما حجت باشد، بیان داشت: باید پشتیبان کشور و رهبرمان باشیم تا به یاری خدا این انقلاب به دست امام زمان (عج) سپرده شود.
مدیرعامل باشگاه سپاهان نیز به نمایندگی از نسل قهرمان امروز، یاد و خاطره پاسدار شهید حسن غازی را گرامی داشت و به حضور احمدرضا مهنام، همبازی شهید در تیم پاس ملک در مراسم اشاره کرد.
محمدرضا ساکت با بیان اینکه مادران قهرمان، قهرمان می سازند، گفت: تاریخ می گوید مادر حضرت عیسی، حضرت اسماعیل، موسی، پیامبر اعظم و حسنین(ع) قهرمان بودند و قهرمان پرورش دادند.
وی افزود: مادران شهدا، راست قامتان تاریخ هستند که فرزندان خود را با اشک بر حسین (ع) شیر داده و پرورش دادند.
مدیرعامل باشگاه سپاهان تصریح کرد: باشگاه سپاهان مفتخر است زیر سایه 9 شهید والامقام از جمله شهید حسن غازی، کاپیتان پرافتخار چهره برتر اخلاق و فرهنگ، فعالیت دارد و افتخار می کنیم اولین جام قهرمانی باشگاه در فصل 82-81 در ورودی گلستان شهدای اصفهان به ودیعه گذاشته شد تا یادآوری کنیم قهرمانان واقعی، شهدا هستند.
ساکت افزود: سردیس شهید غازی در ورودی باشگاه سپاهان به عنوان نماد شرافت، اخلاق و جوانمردی نصب شده و سردیس سردار سلیمانی به عنوان قهرمان بزرگ مبارزه با تروریسم، در ورزشگاه نقش جهان نصب شده است.
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان نیز در این مراسم به فرازی از سخنان امام خمینی(ره) در خصوص جایگاه رفیع شهدا اشاره کرد و گفت: امام امت نیز به مقام شهدا غبطه می خورد و خوش به احوال مادرانی که این شهدا را در دامان خود پرورش داده اند.
مجتبی شاه‌مرادی این مراسم را بزرگداشت مادر قهرمانی دانست که یک قهرمان را پرورش داده و ابراز امیدواری کرد برگزاری این قبیل برنامه ها، برای آشنایی هر چه بیشتر جوانان و نوجوانان با قهرمانان ملی استمرار پیدا کند.
وی تصریح کرد: تجلیل از مادران شهدا، سنت حسنه ای است زیرا دختران امروزی ما مشاهده می کنند که چگونه مادران شهید ارج نهاده می شوند و آن ها را برای میدان های بزرگی که در پیش است، آماده می کند زیرا خرمشهرها در پیش داریم.
در ادامه این مراسم و در آستانه ایام فاطمیه، محمدرضا حسینی، بازیکن تیم فوتبال سپاهان به مداحی و نوحه خوانی پرداخت و پس از آن با اهدای هدایایی از پدر سردار شهید غازی تجلیل شد.
در پایان مراسم نیز مسئولان و خانواده سردار شهید غازی بر مزار این شهید گرانقدار حضور یافته و با اهدای شاخه گل به مقام شامخ این شهید و دیگر شهدای مدفون در گلستان شهدای اصفهان ادای احترام کردند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0