سه‌شنبه, 7 تير 1401
  • ساعت : ۹:۳۲:۱۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ 
  • کد خبر : ۱۳۲۳۶
معاون فرهنگي شهردار اصفهان:
كارهای خوب گذشته را در دوره جدید مدیریت شهری ادامه‌می‌دهیم
معاون فرهنگي شهردار اصفهان گفت: یکی از اقدامات خوب این دوره از مدیریت شهری شهری تداوم کارهای خوب گذشته و رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت آنها است.

به گزارش اداره ارتباطات معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان، مجتبی شاه‌مرادی در نشست افتتاحیه سومین جشنواره ارزیابی داخلی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان اظهار داشت: معمولاً با تغییراتی که بر مبنای انتخابات در کشور صورت می‌گیرد، برنامه‌های گذشته به ‌نوعی به دست فراموشی سپرده و کنار گذاشته می‌شود، اما یکی از اقدامات خوب این دوره از مدیریت شهری شهری تداوم کارهای خوب گذشته و رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت آنها است. یکی از این اقدامات انجام ارزیابی داخلی و جشنواره تعالی سازمانی بوده که اثرات خود را در تمام مجموعه شهرداری و معاونت فرهنگی نشان داده است.

وی افزود: با دستور شهردار اصفهان مقرر شد این مسیر به‌طور جدی دنبال شود كه امیدوارم طی این ارزیابی، نقاط ضعف خود را به خوبی بشناسیم و برطرف کرده و نقاط قوت خود را نیز تقویت کنیم.

وي با اشاره به شتاب زیاد حضور و مصرف فرهنگی مخاطبان و ذی‌نفعان از رویدادها و برنامه‌های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان ادامه داد: یک نمونه از این شتاب فزاینده، استفاده نزدیک به ۱۳ هزار نفر در سال گذشته و ۱۷ هزار نفر در سال جاری از باغ‌های بانوان شهر اصفهان است. این استقبال گسترده شهروندان کار ما را مشکل می‌کند؛ بنابراین ارزیابی داخلی سازمان به ما کمک می‌کند این راه را بهتر و بادقت‌تر طی کنیم.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان گفت: چشم‌اندازها و اهداف در هر دوره با تغییرات مدیریت شهری تغییراتی داشته است و در این دوره، ابتدا چشم‌اندازها و اهداف تمام دوره‌های گذشته به‌طور دقیق بررسی و ارزیابی شد. بر این اساس «اصفهان من؛ شهر زندگی» با هویت ممتاز ایرانی، اسلامی و انقلابی با مردم مشارکت‌جو، سالم و بانشاط به‌عنوان چشم‌انداز سازمان در این دوره انتخاب شده است.

شاه‌مرادی با اشاره به رویکرد مسجدمحوری، محله‌محوری، خانواده‌محوری و مردم‌سپاری در شهرداری اصفهان تصریح کرد: در داخل سازمان نیز جذب منابع پایدار درآمدی، بهسازی و کارآمدی سرمایه انسانی، کاهش تصدی‌گری و اصلاح و توسعه زیرساخت‌ها را در دستور کار قرار داده‌ایم.

وي بیان کرد: سازمان‌های فرهنگی در پساکرونا با تغییرات جدی روبه‌رو شدند چون مخاطبان آنها، نقاط تماس و نیازها و انتظارات مخاطبان تغییر کرد و این تغییرات را نیز در تدوین اهداف و چشم‌اندازهای خود در نظر گرفتیم.

معاون فرهنگی شهردار اصفهان هویت شهر اصفهان را متشکل از هویت محلات آن دانست و گفت: هرچه رویکرد محله‌محوری را تقویت کنیم طبیعتاً به چشم‌انداز خود نزدیک‌تر می‌شویم. مرکز ثقل هر محله نیز مسجد است و تأکید ما این است که محور فعالیت‌های فرهنگی باید مساجد باشد؛ بنابراین مسجدمحوری نیز به‌عنوان رویکرد اساسی و سیاست جدی در شهرداری اصفهان و به‌تبع سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی قرار گرفت.

وی با تأکید بر اهمیت خانواده‌محوری و توجه به آسیب‌های اجتماعی افزود: هرچه به تقویت خانواده اهمیت دهیم، با آسیب‌های اجتماعی کمتری مواجه می‌شویم و با داشتن محلات بانشاط‌ تر به انسجام شهری پایدارتری می‌رسیم.

وي اضافه کرد: در این دوره از مدیریت شهری علاوه بر ارزش‌هایی که در دوره‌های پیشین موردتوجه قرار می‌گرفت، بر شفافیت و فسادستیزی تأکید ویژه شده است. 

معیارهای ارزیابی سازمان‌ها

مهدی فاضل کلباسی، ارزیاب تعالی سازمانی نیز در این نشست اظهار داشت: مجموعه شهرداری و سازمان‌های وابسته نقش اصلی را در زیبایی، آبادانی و نیکوتر بودن اصفهان نسبت به سایر شهرها ایفا می‌کنند.

وی کمک به به سیستم‌سازی را یکی از اثرات مثبت نظام‌های تعالی سازمانی دانست و ادامه داد: این امر کمک می‌کند فرآیندها و فعالیت‌ها بر اساس منطق و سیستم مشخص پیگیری شود تا آن سیستم فارغ از تغییرات سیاسی به کار خود ادامه دهد.

فاضل کلباسی با اشاره به سابقه 10 ساله همکاری خود با جایزه تعالی سازمانی و ارزیابی بیش از 50 سازمان، افزود: سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی نخستین سازمانی است که در سومین جشنواره ارزیابی داخلی شهرداری اصفهان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

این ارزیاب تعالی سازمانی با بیان اینکه ارزیابی به معنای زیر سوال بردن عملکرد نیست، تصریح کرد: این امر قرار است به بهبود عملکرد سازمانی و شناسایی نقاط ضعف و قوت سازمان کمک کند.

وی مفاهیم بنیادی، معیارهای مدل و منطق ارزیابی را سه بخش مدل‌های تعالی دانست و اضافه کرد: رهبری آینده‌نگر و الهام‌بخش، نگرش سیستمی، مشتری‌مداری و ارزش‌آفرینی، یادگیری، بهبود و نوآوری، دلبستگی کارکنان، توسعه شراکت‌ها، توسعه قابلیت‌های سازمانی، مدیریت با چابکی، مسئولیت‌های اجتماعی و نتایج برجسته و پایدار از جمله مفاهیم بنیادی مدل‌های تعالی است.

فاضل کلباسی با تشریح فرآیند ارزیابی گفت: تلاش می‌کنیم قضاوت ما در این ارزیابی تا حد امکان به واقعیت نزدیک باشد تا مبنای کار سازمان برای بهبود فعالیت‌ها و اثربخشی آنها در آینده باشد.

این ارزیاب تعالی سازمانی هدایت، نظارت و حمایت را ویژگی‌های رهبری از سوی مسئولان یک سازمان دانست و خاطرنشان کرد: هدایت یک سازمان به این معنا است که جهت‌گیری‌های استراتژیک سازمان مشخص و اهداف و برنامه‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت سازمان تدوین، تصویب و ابلاغ شود. همچنین نظارت به معنای ایجاد مکانیزم‌هایی برای رصد برنامه‌ها و اجرای آنها است و در نهایت نیز از اجرای این برنامه‌ها و مکانیزم‌ها حمایت شود.

كلباسي با اشاره به معیار تعامل با ذی‌نفعان کلیدی اظهار داشت: در ارزیابی این معیار باید مشخص شود سازمان چه رویکردهایی برای شناسایی و ارتباط سیستماتیک با ذی‌نفعان کلیدی خود دارد.

گفتني است؛ در این جلسه، مأموریت‌ها، چشم‌اندازها، اهداف و ارزش‌های سازمانی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و معیارهای تدوین آنها تشریح شد.همچنین اعضای شورای معاونین سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان به سوالات ارزیابان جشنواره ارزیابی داخلی شهرداری پاسخ گفتند.

 

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0