• ساعت : ۱۵:۹:۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ 
  • کد خبر : ۲۸۹۲
نمایش امید و آرزو درنمایشگاه هنری " آوات"
نمایشگاه گروهی «آوات» ارائه ای از مجموعه هولدینگ امیران آرت است که سعی دارد هنرمند ایرانی را در بازارهای جهانی معرفی کند.

کلمۀ "آوات" کلمه ای کُردی به معنای امید و آرزو است که در بخشی از آثار این نمایشگاه به نمایش در آمده است.

مجموعه بین المللی امیران آرت تنها برگزار کنندۀ حقوقی نمایشگاه های خارج از کشور است که با داشتن سابقۀ برگزرای بیش از 30 نمایشگاه هنری در جهان مبتکر طرح جامع توانمندسازی هنرمندان ایرانی است. بر این اساس نمایشگاه گروهی نقاشی «آوات» با هدف دستیابی هنرمندان ایران به بازار جهانی در عمارت هنرمند وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برگزار شده است.

امیر شریفی اظهار کرد: یکی از زیرمجموعه های مجموعه هولدینگ امیران، مجموعۀ بین المللی امیران آرت است که با هدف توانمندسازی هنرمندان تشکیل شده و مبتکر طرح جامع توانمندسازی هنرمندان ایرانی و تنها فروشگاه بین المللی صنایع دستی و هنر ایران با قابلیت فروش ارزی است.

 

نمایش  هنرمندان ایرانی به بازار بیرون از ایران است

مدیر مجموعه هولدینگ امیران با بیان اینکه هدف ما نشان دادن هنرمندان ایرانی به بازار بیرون از ایران است، گفت: انتخاب هنرمند برای ارائۀ اثر در این مجموعه فقط بر اساس توانایی هنری او و نه توانایی مالی انجام می شود و هنرمند برای عضویت فقط با ارائۀ یک درخواست به دفتر مجموعه می توانند اثر خود را معرفی کنند. هدف ما این بوده که دست هنرمند را به بازار بیرون از ایران برسانیم چرا که بازار داخل ایران به دلیل شرایط اقتصادی بازار هنری بسته ای است.

وی ادامه داد: در بازار بیرون از کشور به کسی بر اساس اسم و رسم بها نمی دهند بلکه صرفاً او را براساس توانایی هنری قضاوت می کنند علاوه بر اینکه در حال حاضر وضعیت ارز برای ما مهم است و فروش کارهای هنری ایران برای هنرمندان ارزآوری بیشتری دارد.

شریفی با بیان اینکه هنر اصفهان تاریخ خیلی خوبی داشت و زمانی سرآمد بود اما الان اتفاقاتی درحال وقوع است که به این هنر ضربه وارد کرده است، تصریح کرد: انتخاب براساس اولویت آشنایان، اولویت بندی براساس درجه یک و دو بودن و هم‌چنین فیلترکردن خودی و ناخودی باعث شده است که هنر اصفهان حتی در ایران رتبه ششم و هفتم را داشته باشد.

وی تاکید کرد: مهم ترین عامل برای بازگشت هنر اصفهان به دوران اوج خود این است که سانسور و فیلتر را از روی آن برداشت، خودی و ناخودی را برداشت و به این موضوع پرداخت که همه هنرمندان می توانند کار کنند.

 

توانمندسازی هنرمندان ایران از طریق برگزاری نمایشگاه های بین المللی

نجمه شاه محمدی مدیر دفتر ایران مجموعه هولدینگ امیران آرت با بیان اینکه کلمۀ «آوات» کلمه ای کُردی به معنای امید و آرزو است، گفت: یکی از هدف های مجموعه امیران آرت توانمندسازی هنرمندان ایران از طریق برگزاری نمایشگاه های بین المللی است.

وی با بیان اینکه برخی از نقاشی های نمایشگاه با موضوع آوات و برخی نیز با موضوع آزاد خلق شده اند، افزود: امیدواریم بتوانیم با هنرمندان بیشتری در ارتباط باشیم تا بیشتر با مجموعه امیران آرت آشنا شوند. هدف ما توانمندسازی هنرمندان است چرا که بسیاری از هنرهایی که در ایران وجود دارد مخصوصاً در زمینه صنایع دستی به دلیل بی توجهی ها و یا کم توجهی ها فراموش شده و درحال فراموشی هستند و ما امیدواریم این هنرها را زنده نگه داریم و هنرمندانی که به دلیل هزینه های سنگین نمی توانند با بازار بیرون ارتباط برقرار کرده را به فروش آثار در بازار بیرون هدایت کنیم.

گفتنی است؛ علاقمندان برای بازدید از نمایشگاه گروهی آثار نقاشی «آوات» می توانند  تا ۲۰ مهر همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۲و ۱۶ تا ۱۹ به عمارت هنرمند، واقع در خیابان ابن سینا مراجعه کنند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.5.0
    V5.5.5.0