• ساعت : ۹:۳۴:۲۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ 
  • کد خبر : ۵۵۵۰
جشنواره "بادكنك طلایی" روی ریل سیاست‌گذاری
سومین دوره مسابقه نمایشنامه‌نویسی کودک و نوجوان بادکنک طلایی از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برگزار می‌شود.

رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در این خصوص اظهار داشت: مسابقه نمایشنامه‌نویسی کودک و نوجوان با عنوان "بادکنک طلایی" که به همت دفتر تخصصی تئاتر و اداره توسعه فرهنگ شهروندی وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برگزار می شود، منحصر به فرد بوده و در کشور نمونه ندارد، البته در کنار جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان در قالب یک بخش جنبی نمایشنامه‌نویسی برگزار می‌شود اما به صورت جشنواره یا مسابقه مستقل نیست.

احمد رضایی افزود: اولین و دومین دوره مسابقه نمایشنامه‌نویسی بادکنک طلایی در سال‌های 97 و 98 برگزار شد و شاهد استقبال بسیار خوبی از سوی شرکت‌کنندگان بودیم و امسال سومین دوره آن در حال برنامه ریزی است.

وی غنی‌سازی ادبیات نمایشی کودک و نوجوان کشور را هدف اصلی برگزاری مسابقه نمایشنامه‌نویسی بادکنک طلایی دانست و ادامه داد: در نهایت شهر اصفهان نیز از برگزاری این مسابقه بهره‌مند خواهد شد.

رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان گفت: بهترین آثار در قالب کتاب به چاپ می‌رسد تا هم کمبودهای حوزه نمایشنامه کودک و نوجوان در شهر اصفهان رفع شود و هم تمام فعالان این حوزه در کشور بتوانند از این نمایشنامه‌ها بهره ببرند. از طرف دیگر در بخش شهروندی این مسابقه به مسائل حوزه مدیریت شهری و فرهنگ شهروندی پرداخته می‌شود.

به گفته رضایی، 11 نمایشنامه برتر نخستین دوره مسابقه نمایشنامه‌نویسی بادکنک طلایی در قالب دو جلد کتاب و 15 نمایشنامه برتر دومین دوره این مسابقه نیز در قالب سه جلد کتاب آماده چاپ و رونمایی است.

وی با اشاره به تشکیل شورای سیاست‌گذاری برای برگزاری سومین دوره این مسابقه بیان کرد: در این شورا استراتژی و راهبرد مسابقه و همچنین دبیر سومین دوره آن مشخص می شود که در همین راستا نشستی با حضور محمد عیدی معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، علی عطریان رئیس اداره هنری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری، سعید محسنی، امید نیاز، سعید امامی مدیر دفتر تخصصی تئاتر و احمد رضایی رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی برگزار شد.

رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان اضافه کرد: در این نشست مقرر شد این مسابقه به صورت ملی برگزار شود و زیرساخت‌های لازم برای استفاده از ظرفیت‌های شهرهای خواهرخوانده اصفهان نیز بررسی شود. همچنین درباره ضرورت و چگونگی برگزاری