سه‌شنبه, 7 تير 1401
  • ساعت : ۱۳:۲۵:۲۲
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ 
  • کد خبر : ۱۳۱۱۲
سفیر ترکمنستان در جمهوری اسلامی ایران:
نقاشی‌ كودكان به كمك دیپلماسی آمد
سفیر ترکمنستان در جمهوری اسلامی ایران گفت: کودکان و نوجوانان سراسر دنیا با شرکت در مسابقه بین‌المللی نقاشی اصفهان به کار دستگاه‌های دیپلماسی کشورهای مختلف کمک کردند.

به گزارش اداره ارتباطات معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان، احمد قربان‌اف که برای حضور در مراسم اختتامیه نخستین مسابقه بین‌المللی نقاشی کودکان و نوجوانان پوپک به اصفهان سفر کرده بود، درباره این مسابقه اظهار داشت: شاهد برگزاری برنامه‌ای بسیار زیبا بودم و از حضور در جمع کودکان و نوجوانان ایرانی بسیار خرسندم. از مسئولان وزارت امور خارجه ایران، مسئولان ارشد اصفهان و همچنین مسئولان برگزاری این مسابقه تشکر می‌کنم و امیدوارم برگزاری چنین برنامه‌ها و رویدادهایی ادامه پیدا کند.

وی افزود: کودکان و نوجوانان سراسر دنیا با شرکت در این مسابقه پیام صلح و دوستی برای یکدیگر فرستاده و به کار دستگاه‌های دیپلماسی کشورهای مختلف کمک کردند.

قربان‌اف با اشاره به استقبال کودکان و نوجوانان ترکمنستانی از شرکت در این مسابقه ادامه داد: خرسندم که آثار تعدادی از کودکان و نوجوانان کشورم به‌عنوان آثار برگزیده انتخاب شد.

سفیر ترکمنستان در ایران گفت: پس از دریافت دعوتنامه برای حضور در مراسم اختتامیه تصمیم گرفتم حتما برای دیدار اصفهان به این شهر زیبا سفر کنم و ضمن شرکت در این مراسم، نشست‌هایی نیز با مسئولان اصفهانی داشتم.

وی تصریح کرد: برنامه‌های فرهنگی زیادی در ترکمنستان برگزار می‌شود که از کودکان و نوجوانان اصفهان زیبا و تاریخی دعوت می‌کنم در این برنامه‌ها شرکت کنند.

گفتنی است؛ ۲۵۰۰ اثر از کودکان و نوجوانان ۲۸ استان ایران و ۱۸ کشور از پنج قاره جهان در نخستین دوره مسابقه بین‌المللی نقاشی کودکان و نوجوانان اصفهان با موضوع «شهر من؛ شهر زندگی»  شرکت کردند که از برگزیدگان این مسابقه همزمان با هفته فرهنگی اصفهان تقدیر شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0