اصفهان یکی از کلان شهرهای ایران است. سازمان های فرهنگی تفریحی یا فرهنگی اجتماعی شهرداری های ایران به عنوان ستون خدمات متنوع در کلان شهرها جایگاه ویژه ای دارند. توسعه همه جانبه و پایدار شهر زمانی عملی خواهد شد که شهروندان اولاَ از نوع خدمات اطلاع داشته باشند (شناخت)؛ ثانیاَ از عملکرد سازمان متولی خدمات رضایت داشته باشند.

سازمان فرهنگی اجتماعي و ورزشي شهرداری اصفهان (تأسیس 1376) به عنوان یکی از سازمان های وابسته به شهرداری اصفهان که در محدوده شهر اصفهان برای رفع نیازهای فرهنگی، تفریحی، ورزشی و… شهروندان انجام وظیفه می نماید، می تواند با شناخت مناسب از نیازها و مشکلات واقعی مردم و اقدام در جهت حل آنها نیز زمینه مساعدی را برای ارتباط منطقی و صحیح و برآورده ساختن انتظارات شهرداری و شهروندان از همدیگر فراهم سازد.

کلان شهر اصفهان با وجود پیشینه تاریخی، مذهبی، هنری درخشان خود از یک طرف و رشد جمعیت و مهاجرپذیر بودن از طرف دیگر ضرورت برنامه ریزی فرهنگی و تفریحی جهت شهروندان را دو چندان می نماید. امروز کلان شهر اصفهان به عنوان یکی از شهرهای موفق در امور فرهنگی و تفریحی که به عنوان الگوی بسیاری از شهرهای ایران قلمداد می شود به سمت افزایش کیفیت زندگی شهروندان حرکت می نماید. سازمان فرهنگی اجتماعي و ورزشي شهرداری اصفهان به عنوان متولی این مهم گام های مؤثری را از بدو تأسیس تاکنون برداشته است. وجود تعداد زیادی مرکز فرهنگی، هنری، ورزشی و … (حدود 110 مرکز) دلالت بر این موضوع دارد. امروزه با عبور از خیابان های شهر اصفهان، شهروندان افزایش تعداد مراکز فوق را شاهد می باشند. علاوه بر افزایش این گونه مراکز، تنوع و نوع فعالیت مراکز نیز به سمت تخصصی شدن پیش می رود.

وجود مراکز فرهنگی، تفریحی، ورزشی و کتابخانه ویژه بانوان، کودکان، جوانان و نوجوانان و ارائه خدمات متنوع تخصصی، جشنواره ها و مسابقات متعدد حکایت از توسعه ی کمی و کیفی خدمات این سازمان دارد.

همچنين جهت ثبت نام آنلاين كلاسهاي فرهنگي و ورزشي و هنري سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري شهروندان بايد از اين سايت استفاده نمايند


6.0.9.0
گروه دورانV6.0.9.0