چهارشنبه - ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
  اخبار برگزیده
همراه با برنامه های نوروزی "فصل نوبهار"
 

اصفهان میزبان هزار رویداد فرهنگی در نوروز
 

توسعه تعاملات فرهنگی با گردشگران فرانسوی
 

چینی‌ها از کودکان نقاش اصفهانی تقدیر کردند
 

ارتباط فرهنگی اصفهان و شانگهای گسترش می‌یابد
 

نبایدهای کسب و کار بانوان کارآفرین را بشناسید
 

توجه به استعداد و علاقه نوجوانان در انتخاب رشته مؤثر است
 

صمیمیت، تعهد و شور؛ سه ضلع رابطه عاشقانه سالم
 

آخر هفته همراه با برنامه های مرکز نجوم ادیب
 

روایت محله قدیمی ماربین در مستند «دیار هزار ساله»
 

اکران فیلم های کوتاه شهروندی در اردیبهشت ماه 97

اکران فیلم های کوتاه شهروندی در اردیبهشت ماه 97
فاز دوم اکران فیلم های کوتاه شهروندی، اردیبهشت سال آینده همراه با هفتمین جشنواره حسنات در شهر اصفهان اکران می شود.

16 و 17 اسفند همزمان با هفته نیکوکاری فیلم‌های کوتاه با موضوع "شهروندی" توسط اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در ۲۱ سالن مختلف از فرهنگسراهای موجود در شهر اصفهان اکران شد.
رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با اشاره به برگزاری رویداد «فیلم و شهر»، گفت: این برنامه با مشارکت اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان و با همکاری کانون جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات در ۲۰ فرهنگسرا همراه با دانشگاه سپهر اکران شد.
احمد رضایی دارافشانی با اشاره به برگزاری جلسه با مسئولان فرهنگسراها و معاونان فرهنگی مناطق اظهار داشت: در این جلسه فیلم‌های منتخب اکران شده و معاونان فرهنگی هر منطقه بر اساس نیاز مناطق مختلف فیلم‌های مورد نظر را انتخاب کردند.
وی با اشاره به اینکه فاز نخست این رویداد در اسفند و با اکران ۱۸۰ دقیقه فیلم‌های منتخب در 2 روز متوالی انجام گرفت، خاطرنشان کرد: قرار است فاز دوم این برنامه نیز در اردیبهشت سال آینده همراه با هفتمین جشنواره حسنات در شهر اصفهان اکران شود.
رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: برای این برنامه حدود ۵۰ بسته فیلم تهیه و برای اکران به فرهنگسراهای مختلف در  مناطق 1، 2، 4، 8، 11، 12 و 15 شهرداری اصفهان ارسال شده است.
مشاور کودک، خانواده و نوجوان حاضر در این برنامه با اشاره به این فیلم، گفت: در فیلم «نسبت خونی» به صورت کاملأ مشخص ارتباط فرزند با پدر و الگوگیری کودک از والدین به نمایش گذاشته شده است، به طور مثال در جایی از فیلم پدر خانواده با حالتی کاملأ عصبانی و پرخاشگر نشان داده می‌شود و در صحنه دیگر فیلم کودک را نشان می‌دهد که با الگوگیری از پدر و با رفتار پرخاشگرانه با دیگران ارتباط برقرار می‌کند.
محبوبه پشمی‌پور با اشاره به فیلم «ماهیگیر»، گفت: در این فیلم ارتباط با طبیعت به خوبی نمایش داده شده است، در آن ماهیگیری به نمایش درآمده که به خاطر خشک شدن رودخانه دیگر قادر به انجام کار نبوده و هر روز با پخش کردن موسیقی آب به خود دلداری می‌دهد.
وی ادامه داد: کودکان به خوبی با این فیلم و ارتباط برقرار کردند، چرا که ارتباط با طبیعت عامل محرکی در احساس آرامش، شادکامی و توجه به نفس انسان است.
مسئول فرهنگی اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان نیز در ادامه با بیان اینکه این فیلم‌ها با موضوعات شهروندی و با هدف استفاده از سینما برای ارتقای فرهنگ جامعه برای اکران انتخاب شدند، خاطرنشان کرد: برای این هدف فرهنگسراهای مختلف سطح شهر انتخاب شدند تا ضمن نمایش فیلم و فرهنگسازی آن راهی برای ارتباط بیشتر با فرهیختگان مناطق مختلف شهری ایجاد شود.
شکراله شفیعی به اکران فیلم‌های مختلف در 2 روز برگزاری این جشنواره اشاره کرد و گفت: در روز دوم فیلم‌های "نقش زندگی"، "نسبت خونی"، "رحمت توری"، "لایت سایت"، "پاین"، "جنگ جهانی سوم"، "چشمهایت را ببند"، "دوستان حقیقی"، "شهرمون"، "انسان یا نوعی هیولا"، "یادگاری"، "احساس"، "ماهیگیر"، "گلدانی به نام پارک"، "آرزویم را" و "یک روز درخانه" اکران شدند.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.