پنجشنبه - ۶ تیر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
تجربه یک تابستان پرنشاط در باغ تجربه
 

اجرای نمایش "شاید نجات یابیم" در تماشاخانه اصفهان
 

کُل هنر یک تصادف در جهان است
 

تصمیم گیری کودکان برای کودکان در طرح "کودک کتابدار"
 

اجرای نمایش  "خانه"  در سالن فرشچیان
 

کارآفرینی و رونق تولید ملی به دست نوجوانان
 


ادای دین به اخلاقیات در نمایش "چایی راند آخر"
 

مدرسین سواد رسانه‌ای شناسایی می‌شوند
 

اجرای برنامه آئینی "حمام دامادی" در موزه حمام علیقلی آقا

اجرای برنامه آئینی "حمام دامادی"  در موزه حمام علیقلی آقا
برنامه آئینی "حمام دامادی" ویژه ایام نوروز تا 11 فروردین از ساعت 10 تا 19 در موزه علیقلی آقا اجرا می شود.

حمام برای گذشتگان ما، چیزی فراتر از محل شست و شو بود. مردمان آن زمان در حمام های عمومی، اقوام و دوستان را می دیدند و از وضعیت اجتماعی، سیاسی باخبر می شدند. مقدمات و آشنایی برخی ازدواج ها در آن جا میسر می شد و حمام محل بخشی از جشن های مرتبط با عروسی و زایمان ها و حتی محل شست و شوی عزیزان شان هم پس از مرگ بود.
حمام علی قلی آقا نیز یکی از حمام های قدیمی بوده که در محله بیدآباد اصفهان در شمال زاینده رود واقع شده و شامل بخشی از مجموعه محله علیقلی آقا شامل مسجد، حمام، بازارچه، چهارسوق و کاروانسرا است که توسط علی قلی آقا یکی از خواجگان حرم شاه سلیمان و شاه سلطان حسین صفوی برای امور عام المنفعه ساخته شد.
اجرای ورزش باستانی در زورخانه علیقلی آقا، اجرای برنامه آئینی حمام دامادی، تکنوازی موسیقی و معرفی موزه علیقلی آقا از جمله برنامه های کمیته فرهنگی تفریحی ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان است که ویژه نوروز 97 از سوی موزه حمام علیقلی آقا وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان برنامه ریزی شده است.
هر یک از برنامه های موزه علیقلی آقا در ایام نوروز ویژه شهروندان و گردشگران و مسافران نوروزی در محل بازارچه علیقلی آقا واقع در خیابان طیب، خیابان آیت اله بیدآبادی اجرا می شود.
معرفی موزه از ساعت 9 تا 19:30، اجرای ورزش باستانی در زورخانه از ساعت 18 تا 19:30، اجرای حمام دامادی از ساعت 10 تا 19 و تکنوازی موسیقی از ساعت 11 تا 17 همه روزه با هدف باهدف استفاده و نمایش ظرفیت گردشگری مجموعه علیقلی آقا در حال برگزاری است.
اجرای برنامه آئینی "حمام دامادی" ویژه ایام نوروز به یاد گذاشته و به منظور به تصویر کشاندن و نمایش رسوم دوران گذاشته تا 11 فروردین ماه برگزار می شود.
 
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.