چهارشنبه - ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
میدان نقش جهان میزبان بیش از 400 عنوان بازی
 

سلامت اجتماعی شهر در گرو تفریح بانوان
 

روایت زندگی یک سفیر در رُمان "بیداری"
 

14 سال در جستجوی آسمان تاریک
 

روایت "اصفهان گرد" از خانه تاریخی نظام الاسلام
 


پویش بانوی آب برای اولین بار در اصفهان
 

برگزاری جشن "روایت غدیر" در پارک مسجدعلی خوراسگان
 

استقبال بیش از 50 هزار نفر از جشن "خبر بزرگ"
 

سینما باید در سبد فرهنگی کودکان قرار گیرد
 

مروری بر مجموعه آثار علیرضا گلدوزیان در "چهارتاقِ تصویرگری اصفهان"

مروری بر مجموعه آثار علیرضا گلدوزیان در "چهارتاقِ تصویرگری اصفهان"
چهارتاق عنوان مجموعه کارگاه های تولیدی تصویرگری است که به همت موزه هنرهای معاصرسازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، هدف از برگزاری این سلسله کارگاه ها، رشد و معرفی هنر تصویرگری اصفهان، کمک به گسترش و آشنایی بیشتر مخاطبان در حوزه تصویرسازی با مشارکت هنرمندان فعال در این حوزه در شهر اصفهان، تعامل و همکاری با متخصصان این حوزه از سراسر کشور ، تعامل بین المللی با رویدادها و هنرمندان مطرح این شاخه از هنرهای تصویری در سراسر جهان و نیز ایجاد پایگاهی برای هنر تصویرگری در اصفهان است.
موزه هنرهای معاصر به عنوان دفتر تخصصی هنرهای تجسمی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان در قالب کارگاه "چهارتاق تصویرگری اصفهان" به مرور آثار علیرضا گلدوزیان می پردازد.
اولین سری کارگاه های این مجموعه 30 و 31 شهریور ماه 1396 در کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار می شود که هنرمندان دعوت شده به این کارگاه از میان تصویرگران حرفه ای و نیمه حرفه ای این عرصه انتخاب شده اند.
مدرس این دوره علیرضا گلدوزیان، تصویرگر و طراح گرافیک ایرانی است و آثار بر اساس داستان های گزیده شده از کتاب «داستان های امثال» امیر قلی امینی خلق خواهند شد.
روز جمعه 31 شهریورماه نیز نشستـــــی با حضور "علیرضاگلدوزیان" تصویرگرمعاصر و "علی بوذری" عضو هیت مدیره انجمن تصویرگران ایران همراه با مروری برمجموعه آثار "علیرضاگلدوزیان" برگزار می شود که عموم شهروندان می توانند از ساعت 17 تا 19 به سالن کتابخانه مرکزی مراجعه کنند.
مجموعه ای از آثار خلق شده در این مجموعه کارگاه ها در قالب نمایشگاهی برپا خواهد شد که برآیندی بر فعالیت هنرمندان تصویرگرِ فعال در اصفهان بوده و در نهایت نقاط ضعف و قوت و ظرفیت های تصویرگری اصفهان را روشن تر خواهد کرد.
گفتنی است؛ هنر تصویرسازی در ایران که بیشتر تحت عناوین نگارگری، مینیاتور و نقاشی ایرانی به آن پرداخته شده است حاصل در هم تنیدگی تجربه ی زیسته ایرانیان در عرصه هنرهای تصویری و ادبیات غنی این مرز بوم است.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.