چهارشنبه - ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
  اخبار برگزیده
همراه با برنامه های نوروزی "فصل نوبهار"
 

اصفهان میزبان هزار رویداد فرهنگی در نوروز
 

توسعه تعاملات فرهنگی با گردشگران فرانسوی
 

چینی‌ها از کودکان نقاش اصفهانی تقدیر کردند
 

ارتباط فرهنگی اصفهان و شانگهای گسترش می‌یابد
 

نبایدهای کسب و کار بانوان کارآفرین را بشناسید
 

توجه به استعداد و علاقه نوجوانان در انتخاب رشته مؤثر است
 

صمیمیت، تعهد و شور؛ سه ضلع رابطه عاشقانه سالم
 

آخر هفته همراه با برنامه های مرکز نجوم ادیب
 

روایت محله قدیمی ماربین در مستند «دیار هزار ساله»
 

همایش روز جهانی کلیه با شعار "کلیه‌ها و سلامت بانوان" برگزار شد

همایش روز جهانی کلیه با شعار "کلیه‌ها و سلامت بانوان" برگزار شد
به مناسبت روز جهانی کلیه، همایشی با موضوع "کلیه‌ها و سلامت بانوان" در میدان نقش جهان اصفهان برگزار شد.

همایش کلیه‌ها و سلامت بانوان با همت معاونت ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، هیأت بیماران خاص و پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی، انجمن خیریه حضرت ابوالفضل(ع) و دانشگاه الزهرا برگزار شد.
مسئول برگزاری گردهمایی کلیه و سلامت بانوان، با اشاره به اطلاع رسانی ویژه عموم مردم اظهار داشت: این کاری است که در همه جای دنیا انجام می‌شود و اصفهان هم به سهم خودش در این اطلاع رسانی قدم برداشت.
محمد مستحفضیان افزود: مرکز تحقیقات کلیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای حفظ سلامت بیماران و عموم جامعه، در زمینه بیماری‌های کلیوی هرساله مراسمی آموزشی در روزهای پایانی سال در قالب همایش و اطلاع‌رسانی به مردم برای مراقبت از کلیه برگزار می‌کند.
وی با بیان اینکه هر ساله این قبیل همایش‌ها با شعار و محور خاصی برگزار می‌شود، ادامه داد: امسال کلیه و سلامت بانوان به عنوان محور برگزاری همایش و گردهمایی، انتخاب شده بود و تمام آموزش‌ها، پیرامون این موضوع بود.
فوق تخصص بیماری‌های کلیه و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیه با اشاره به موضوع امسال روز جهانی کلیه اظهار داشت: امسال محور اصلی این همایش بانوان بودند، چرا که نقش مهم و حیاتی آنان در محیط خانه و خانواده برای همه مشخص است. با توجه به اینکه هر فرد از دوران نوزادی تا پیری در معرض بیماری کلیه قرار دارد، نقش بانوان و داشتن اطلاعات کامل پیرامون علائم و راهکارهای پیشگیری از بیماری‌های کلیوی، در کنترل قابل توجهی از این بیماری بسیار مهم است.
شهرام طاهری افزود: بانوان از بعضی جهات مانند بارداری و یائسگی بیشتر در معرض ریسک بیماری‌های کلیه قرار دارند. در دوران  بارداری، حمل یک جنین در بدن باعث افزایش بار کلیه‌ها می‌شود و احتمال ریسک ابتلا به بیماری‌های کلیه، عفونت ادراری و عفونت مثانه را افزایش می‌دهد. در نتیجه با انجام آزمایش‌های مربوطه و مراقبت‌های دوران بارداری می‌توان کاری کرد که آسیب کمتری به کلیه‌ها وارد شود. افراد میانسال با نزدیک شدن به ایام یائسگی، احتمال عفونت‌های ادراری و دیگر مسائل مربوط به کلیه به وجود می‌آید. وی گفت: آموزش به مردم و مراجعه زودهنگام به پزشک و پیشگیری از آسیب بیشتر، نتیجه برگزاری چنین همایش‌هایی است.                                             

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.