یکشنبه - ۳۱ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آموزش مفاهیم شهروندی به دانش آموزان در کتاب "کلاس شهر"
 

برپایی نمایشگاه "راه بی پایان" در  پارک کوهستانی صفه
 


رونمایی از کتاب دوم "سینماتوگراف" با حضور کیانوش عیاری
 

سوت پایان رقابت های والیبال دختران محلات شهر اصفهان
 

صفر تا صد فروش در نشست "مدیریت محصول"
 

بیان روایت هایی از رکیب خانه در برنامه "اصفهان گرد"
 

یاددهی و یادگیری نجوم به روایت ابوریحان بیرونی
 

پسوریازیس بیماری نیست، با هم مهربان باشیم
 

"میرزا جواد"؛ اولین شهید عکاس در جریان مشروطه
 

ضرورت افزایش آگاهی درباره کودکان کار

ضرورت افزایش آگاهی درباره کودکان کار

معاون اجتماعي و مشاركت هاي مردمي سازمان فرهنگی، اجتماعی  ورزشی شهرداری اصفهان گفت: یکی از مسایلی که در شهرداری اصفهان مورد توجه قرار گرفته مسئله پیشگیری از کار کودکان، کودک آزاری و تعرض به آنها است.


مرتضی رشیدی با اشاره به روز جهانی مقابله کار کودکان گفت: 22 خردادماه برابر با 12 ژوئن به عنوان روز جهانی مقابله با کار کودکان شناخته شده که این موضوع از سال 2002 و به دنبال کنوانسیون منع کار کودکان در تقویم اجتماعی بین المللی قرار گرفته است.
وی افزود: در کشور ما نیز چند سال است که حساسیت ها و آگاهی های اجتماعی و عمومی نسبت به موضوع کار کودکان افزایش پیدا کرده و در این راستا فعالیت های مختلفی برنامه ریزی می شود.
وی تصریح کرد: یکی از مسایل و مولفه هایی که در مجموعۀ شهرداری اصفهان و در قالب مدل شهروندی فرهنگی، مورد توجه قرار گرفته مسئله کار کودکان یعنی پیشگیری از کار کودکان، کودک آزاری و تعرض به آنها و مباحثی از این نوع بوده که بر این اساس با توجه به مدل شهروندی فرهنگی و مولفه اصلی آن که بحث افزایش زیست پذیری اصفهان است یکی از مواردی که در دستور کار شهرداری اصفهان و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی این شهرداری قرار گرفته موضوع توجه به کودکان کار می باشد.
معاون اجتماعي و مشاركت هاي مردمي سازمان فرهنگی، اجتماعی  ورزشی شهرداری اصفهان ادامه داد: تعداد 13 دستگاه در زمینه کودکان کار فعالیت می کنند که شهرداری یکی از آن ها است؛ ضمن اینکه در اصفهان سازمان های مردم نهاد متعددی وجود دارد که در زمینه موضوع کار کودکان فعالیت دارند، لذا نحوه ورود ما به این مسئله باید باتوجه به مقتضیات کودکان کار، نهادهای متولی و NGO ها باشد و در این نقشه، شهرداری موازی کاری انجام ندهد.
رشیدی با اشاره به محور فعالیت های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در خصوص موضوع کار کودکان تاکید کرد: امسال محور فعالیت های ما افزایش آگاهی های عمومی و اجتماعی درباره نحوه مواجهه با کار کودکان یا کودکان کار است که مردم بتوانند با این کودکان تعامل بهتری داشته باشند و ما به مرور شاهد این باشیم که نگاه حمایتی به کودکان کار به مقابله با کار کودکان تبدیل شود و به دنبال مبادی و مبانی و درمان علت ها باشیم.
وی افزود: اگر به سراغ علت ها رفته و آن ها را درمان کنیم دیگر در شهر اصفهان شاهد تولید، ایجاد و حضور کودکان کار نخواهیم بود و در مراحل بعد می توانیم برای درمان آنها بر روی مسائل پیشگیری ثانویه و ثالثیه فکر کنیم و به این ترتیب می توانیم تمرکز خود را بر روی پیشگیری های اولیه بگذاریم.
رشیدی با اشاره به شعار روز جهانی مقابله با کار کودکان گفت: شعار سال 2019 این است که "کودکان کار باید در رویاهایشان کار کنند نه در دنیای واقعی"، بر این اساس درحقیقت ما باید شاهد این موضوع باشیم که کار کودکان فقط در رویایشان و نه در دنیای واقعی اتفاق بیفتد.
وی خاطرنشان کرد: در اصفهان به مناسبت این روز برنامه های متعددی با مشارکت نهادهای متولی و سازمان های مردم نهاد طراحی شده که کارزار بوم یک کیلومتری نقاشی به عنوان رویای کودکی، تبلیغات شهری، فعالیت های اجتماعی و مردم نهاد ازجمله این برنامه ها است.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.