چهارشنبه - ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
میدان نقش جهان میزبان بیش از 400 عنوان بازی
 

سلامت اجتماعی شهر در گرو تفریح بانوان
 

روایت زندگی یک سفیر در رُمان "بیداری"
 

14 سال در جستجوی آسمان تاریک
 

روایت "اصفهان گرد" از خانه تاریخی نظام الاسلام
 


پویش بانوی آب برای اولین بار در اصفهان
 

برگزاری جشن "روایت غدیر" در پارک مسجدعلی خوراسگان
 

استقبال بیش از 50 هزار نفر از جشن "خبر بزرگ"
 

سینما باید در سبد فرهنگی کودکان قرار گیرد
 

 فرهنگ سازی مضامین شهروندی با برگزاری سلسله کارگاه‌های "ادبیات کودک"

 فرهنگ سازی مضامین شهروندی با برگزاری سلسله کارگاه‌های "ادبیات کودک"
اداره توسعه فرهنگ شهروندی وابسته به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در سلسله کارگاه های کاربردی "ادبیات کودک؛ شهرمن" در راستای آگاهی رسانی با مضامین محیط زیست، حمل و نقل و ترافیک، امداد و ایمنی و فضای سبز به ابتکاری جدید دست زده است.

در این راستا از علاقه مندان به داستان نویسی و ادبیات کودک دعوت شده تا در 16 کارگاه که در حوضخانه مرکز آفرینش های ادبی قلمستان برگزار می شود، گرد هم جمع شوند. قرار است در این کارگاه ها علاقه مندان ادبیات کودک مضامین شهری که نیاز به فرهنگ سازی شهروندی دارد را با فوت و فن داستان که از زبان "احمد اکبرپور" می شنوند در مسیر خلق آثار فاخر به کار گیرند.
رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در این خصوص اظهار داشت: در راستای تقویت و ارتقای سطح فرهنگ شهروندی اهداف مدیریت شهری در اولویت قرار گرفته است که این اهداف شامل موضوع های پسماند، حمل و نقل و ترافیک، فضای سبز و امداد و ایمنی می باشد.
احمد رضایی افزود: با توجه به اینکه سرمایه گذاری بر روی کودکان نتیجه بخش است، طی فراخوان عمومی از نویسندگان حوزه کودک و علاقه مندان درخواست کردیم تا در کارگاه ها و مجموعه نشست هایی با عنوان سلسله نشست های کاربردی "ادبیات کودک" شرکت کنند.
وی با اشاره به برگزاری کارگاه ها در تقویت آگاهی رسانی مسایل شهروندی ادامه داد: سعی شده تا در هر نشست عالی ترین مسئول اجرایی شهری درباره محور موضوعی که قرار است آثاری درباره آن خلق شود به ایراد سخنرانی بپردازد و پس از آن اطلاعات در اختیار نویسندگان قرار خواهد گرفت و احمد اکبرپور در کارگاهی تعاملی و سازنده نکات داستان نویسی را بیان خواهد کرد.
رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با بیان اینکه در اولین کارگاه ادبیات کودک با موضوع محیط زیست (پسماند) قرار شد تا شرکت کنندگان از نزدیک با روند کار در سازمان پسماند آشنا شوند تصریح کرد: در درجه اول ارایه آگاهی های لازم و نکاتی است که خالقان اثر باید با معضلات موضوعی آشنا شوند که سعی شده از هر امکانی استفاده شود تا این آگاهی ها در اختیار شرکت کنندگان قرار گیرد، سپس خلاقیت و هنر نویسندگان است که می تواند به بهترین صورت ممکن مسائل را در قالب ادبیات کودک به جامعه منتقل کند.
وی اظهار داشت: پس از آنکه تولید محتوا صورت گرفت و آثار توسط استاد احمد اکبرپور که چهره سرشناس در حوزه ادبیات کودک هستند مورد تایید واقع شد، اقدامات لازم توسط اداره توسعه فرهنگ شهروندی در جهت خرید و نشر این آثار صورت خواهد گرفت تا این محصولات در قالب های مختلف در اختیار کودکان شهر قرار گیرد.
رضایی با اعلام برپایی 16 کارگاه اظهار داشت: محتویات توسط اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان تعیین شده است و احمد اکبرپور به شرکت کنندگان در کارگاه آموزش های لازم جهت خلق آثار ادبیات کودک فاخر را ارایه خواهد کرد.
گفتنی است؛ اولین جلسه این کارگاه با موضوع محیط زیست(پسماند) با حضور دکتر علی دهنوی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان برگزار شد.
 
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.