پنجشنبه - ۶ تیر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
تجربه یک تابستان پرنشاط در باغ تجربه
 

اجرای نمایش "شاید نجات یابیم" در تماشاخانه اصفهان
 

کُل هنر یک تصادف در جهان است
 

تصمیم گیری کودکان برای کودکان در طرح "کودک کتابدار"
 

اجرای نمایش  "خانه"  در سالن فرشچیان
 

کارآفرینی و رونق تولید ملی به دست نوجوانان
 


ادای دین به اخلاقیات در نمایش "چایی راند آخر"
 

مدرسین سواد رسانه‌ای شناسایی می‌شوند
 

برگزاری کارگاه آموزشی روش های ریاضی در ترسیم " قوس و طاق ایرانی"

برگزاری کارگاه آموزشی روش های ریاضی در ترسیم " قوس و طاق ایرانی"
کارگاه آموزشی روش های ریاضی در ترسیم " قوس و طاق ایرانی" روز پنجشنبه 10 اسفند در موزه حمام علیقلی آقا برگزار می شود.

رياضيات همواره در زندگي ما جاري بوده و هيچوقت از آن جدا نخواهيم شد بلکه نوع برخورد و برداشت و نحوه استفاده از رياضيات متفاوت مي باشد که بر این اساس کارگاه آموزشی روش های ریاضی در ترسیم "قوس و طاق ایرانی" در موزه علیقلی آقا برگزار خواهد شد.
قوس که در زبان فارسی کهن چَفد خوانده می شود، در تعریف هندسی٬ خط یا شکل منحنی است و در اصطلاح معماری٬به باریکه طاقی که روی سر در یک درگاه قرار می گیرد اطلاق می شود و طاق نیز به طور کلی به مفهوم پوشش بین دو دیوار است و شکلی که طاق از نظر ترکیب تابع آن می شود همان چفد است لذا با تعریفی دیگر٬ می توان طاق را ادامه چفد دانست.
موزه حمام علیقلی آقا وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان کارگاه آموزشی روش های ریاضی ترسیم قوس و طاق ایرانی را با حضور اکبر زمانی برگزار می کند.
این کارگاه آموزشی روز پنجشنبه 10 اسفند ساعت 15 تا 18 در محل موزه حمام علیقلی آقا واقع در خیابان مسجد سید، خیابان بیدآبادی برگزار می شود.
علاقه مندان برای آشنایی با برنامه های موزه علیقلی آقا و ساعات بازدید از موزه می توانند با شماره 33375777 تماس حاصل کنند.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.