چهارشنبه - ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
میدان نقش جهان میزبان بیش از 400 عنوان بازی
 

سلامت اجتماعی شهر در گرو تفریح بانوان
 

روایت زندگی یک سفیر در رُمان "بیداری"
 

14 سال در جستجوی آسمان تاریک
 

روایت "اصفهان گرد" از خانه تاریخی نظام الاسلام
 


پویش بانوی آب برای اولین بار در اصفهان
 

برگزاری جشن "روایت غدیر" در پارک مسجدعلی خوراسگان
 

استقبال بیش از 50 هزار نفر از جشن "خبر بزرگ"
 

سینما باید در سبد فرهنگی کودکان قرار گیرد
 

نمایشگاه "مکاشفه و تماشا: سه سفر به قلب جهان تشیع" افتتاح می شود

نمایشگاه "مکاشفه و تماشا: سه سفر به قلب جهان تشیع" افتتاح می شود
نمایشگاه "مکاشفه و تماشا: سه سفر به قلب جهان تشیع" روز چهارشنبه 29 آذرماه در محل موزه هنرهای معاصر اصفهان افتتاح می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، یکصد قطعه عکس از مجموعه عکس‌های مذهبی هانس گئورگ برگر به همراه آثاری از نخستین عکاسان ایرانی در قالب نمایشگاهی با عنوان "مکاشفه و تماشا: سه سفر به قلب جهان تشیع" با موضوع مذهب و زندگی طلبگی، همراه با رونمایی از کتابِ دو زبانه "مکاشفه وتماشا"  روز چهارشنبه 29 آذرماه ساعت16 در محل موزه هنرهای معاصر اصفهان با حضور علاقه‌مندان به این هنر گشایش خواهد یافت.
قسمتی از این مجموعه عکس‌ها که به دوران ناصرالدین‌شاه بازمی‌گردد، برای اولین بار در معرض دید عموم قرار گرفته و مجموعه دیگر، در شهرهای قم، اصفهان و مشهد و طی ۱۵ سال تلاش و دیدار با طلبه‌ها و اساتید مختلف شکل گرفته است و این ظرفیت را دارد که تا در سطح بین‌المللی و دیگر کشورها ارائه شود.
"گئورک برگر" عکاس آلمانی نیز در رشته علوم دینی تطبیقی و تئاتر در آلمان و آمریکا تحصیل کرده و "دین" را موضوع اصلی برای عکس های خود انتخاب کرده است.
برگر از سال ۱۹۸۸ از سوژه های مرتبط با ادیان مختلف در جهان عکاسی می کند، وی هشتمین عکاس برتر دنیا از دیدِ انجمن جهانی عکاسان است.
نشست تخصصی این نمایشگاه نیز با عنوانعکاسی در میانۀ امر واقع و ممکن: نگاهی تاریخی به رسانه ها  با رویکرد "مستند سازی" یا "ارائۀ تصویری خیالی" روز چهارشنبه 29 آذرماه از ساعت 17:30  با حضور دکتر "بوریس براوخیچ"، عکاس و ویراستار آلمانیِ کتاب مکاشفه و تماشا در محل موزه هنرهای معاصر سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان برگزار می شود.
گفتنی است؛ علاقه مندان تا 12 دی ماه از ساعت9  تا 13:30 و 15 تا 18 می‌توانند با مراجعه به موزه هنرهای معاصر اصفهان از آثار هانس گئورگ برگر هنرمند عکاس و پژوهشگر ادیان و اولین عکاسان ایرانی دیدن کنند.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.