یکشنبه - ۳۱ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آموزش مفاهیم شهروندی به دانش آموزان در کتاب "کلاس شهر"
 

برپایی نمایشگاه "راه بی پایان" در  پارک کوهستانی صفه
 


رونمایی از کتاب دوم "سینماتوگراف" با حضور کیانوش عیاری
 

سوت پایان رقابت های والیبال دختران محلات شهر اصفهان
 

صفر تا صد فروش در نشست "مدیریت محصول"
 

بیان روایت هایی از رکیب خانه در برنامه "اصفهان گرد"
 

یاددهی و یادگیری نجوم به روایت ابوریحان بیرونی
 

پسوریازیس بیماری نیست، با هم مهربان باشیم
 

"میرزا جواد"؛ اولین شهید عکاس در جریان مشروطه
 

یک فعال انقلابی؛

نباید نسبت به ثبت و ضبط اسناد مربوط به انقلاب بی توجه بود

نباید نسبت به ثبت و ضبط اسناد مربوط به انقلاب بی توجه بود
یک فعال انقلابی در اصفهان گفت: انقلاب اسلامی بزرگترین رویداد قرن بود و نباید نسبت به ثبت و ضبط اسناد مربوط به آن بی توجه بود.

همزمان با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی و برپایی ویژه برنامه های این ایام، نمایشگاهی از آثار عکس و مستندات تاریخی با عنوان «انتظار و تاریخ عصر ما» از سوی حمام موزه علیقلی آقا وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در حال برگزاری است.
این نمایشگاه که در یکی از حجره های مسجد تاریخی و باصفای علیقلی آقا در محله ای به همین نام در خیابان آیت اله بیدآبادی برپا شده، مجموعه ای از عکس ها، کتاب ها، مقالات، وصیت نامه شهدا و اسناد تاریخی مرتبط با دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و پس از آن تا سال های اخیر را در معرض تماشای بازدیدکنندگان قرار داده است. این مجموعه که توسط «سیدحسن نوربخش» از فعالان انقلابی اصفهان ارائه شده، منبعی موثق و مستند برای علاقمندان و یا پژوهشگرانی است که می خواهند از جزئیات رویدادهای دوران پیش از انقلاب در اصفهان باخبر شده و شخصیت های برجسته انقلابی این شهر را بشناسند. سید حسن نوربخش که تمامی خاطرات آن سالها را در ذهن دارد، در نمایشگاه حضور دارد و درباره تک تک کتابها و عکس ها توضیحات مفصلی را برای بازدیدکننده ها بیان می کند.
او می گوید: در زمان شاه، صاحب یک انتشاراتی در چهارسوق اصفهان بودم و اعلامیه ها و نوارهای سخنرانی امام خمینی(ره) را منتشر می کردم. بعد از انقلاب دفتر انتشاراتی ام به کانون انتشارات مذهبی نوربخش تغییر نام داد و از چارسوق به چهارباغ منتقل شد. درحال حاضر هم کانون انتشاراتی نوین را در پاساژ چهارسو اداره می کنم.
این فعال روزهای انقلاب که خودش را پایبند به انقلاب و اصول انقلابی می داند، می گوید: 40 سال است که همزمان با ایام دهه فجر این نمایشگاه را در یکی از مساجد شهر برگزار و این اسناد معتبر و ارزشمند را ارائه می کنم.
او تاکید می کند: انقلاب اسلامی بزرگترین رویداد قرن بود و نباید نسبت به ثبت و ضبط اسناد مربوط به آن بی توجه بود. چه افراد مهم و اثرگذاری که در این شهر برای انقلاب از جان و مال و فرزندان خود گذشتند و امروز اگر این اسناد نباشد، کسی نشانی از آنها ندارد.
نوربخش می گوید: جوانها باید انقلاب را به صورت مستند از لابلای همین اسناد و کتابها و عکس ها بشناسند و به یاد داشته باشند که چه خون هایی برای پیروزی انقلاب بر زمین ریخته شد و این پیروزی به راحتی به دست نیامد.
گفتنی است؛ نمایشگاه عکس و مستندات تاریخی «انتظار و تاریخ عصر ما» تا پایان ایام دهه فجر انقلاب اسلامی در مسجد علیقلی آقا پذیرای بازدیدکنندگان است.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.