پنجشنبه - ۶ تیر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
تجربه یک تابستان پرنشاط در باغ تجربه
 

اجرای نمایش "شاید نجات یابیم" در تماشاخانه اصفهان
 

کُل هنر یک تصادف در جهان است
 

تصمیم گیری کودکان برای کودکان در طرح "کودک کتابدار"
 

اجرای نمایش  "خانه"  در سالن فرشچیان
 

کارآفرینی و رونق تولید ملی به دست نوجوانان
 


ادای دین به اخلاقیات در نمایش "چایی راند آخر"
 

مدرسین سواد رسانه‌ای شناسایی می‌شوند
 

نمایش حمام دامادی و اجرای نقالی خوانی در موزه حمام علیقلی آقا

نمایش حمام دامادی و اجرای نقالی خوانی در موزه حمام علیقلی آقا
حمام موزه علیقلی آقا وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با ارائه چندین برنامه فرهنگی تفریحی، آماده میزبانی از مسافران نوروزی اصفهان شد.

مدیر حمام موزه علیقلی آقا با اعلام این خبر گفت: محله علیقلی آقا از قدیمی ترین محله های اصفهان محسوب می شود و جایگاه ویژه ای در معرفی فرهنگ و آداب و رسوم مردم اصفهان در قدیم دارد.
رضا منجمی افزود: این محله با برخورداری از حمامی قدیمی که سالهاست به موزه تبدیل شده، بازارچه و مسجد علیقلی آقا، از جاذبه های گردشگری بسیار قابل توجهی برخوردار است و می تواند مکان بسیار جالبی برای بازدید گردشگران و آشنایی با بافت سنتی و قدیمی اصفهان باشد.
او تاکید کرد: این محله قدیمی و به ویژه حمام موزه علیقلی آقا در ایام نوروز 98 همچون سال های گذشته با اجرای برنامه هایی پذیرای حضور مسافران نوروزی است.
او تصریح کرد: از جمله این برنامه ها نمایش حمام دامادی است که هر سال در موزه برگزار شده و با استقبال بسیار خوبی از سوی شهروندان روبرو می شود. این نمایش به یکی از رسوم دیرین مردم اصفهان می پردازد و ضمن ارائه محتوایی طنز، بخشی از فرهنگ عامه مردم را روایت می کند.
مدیر حمام موزه علیقلی آقا افزود: این نمایش دیدنی از 3 تا 11 فروردین ماه در محل موزه برگزار می شود.
او اجرای نقالی را از دیگر برنامه های نوروزی موزه علیقلی آقا دانست و اظهار کرد: استاد خوشحال پور از اساتید پیشکسوت و متخصص در زمینه نقالی و شاهنامه خوانی، اجرای این برنامه را که در فضای روبروی موزه و در محیط باز برگزار می شود، بر عهده دارد. این برنامه نیز در ایام نوروز صبح ها پذیرای شهروندان و میهمانان نوروزی است.
منجمی خاطرنشان کرد: اجرای تک نوازی موسیقی «نوا و بنا» بخشی دیگر از این برنامه هاست که در ایام نوروز بعد ازظهرها همزمان در موزه عصارخانه شاهی و موزه علیقلی آقا برگزار می شود.
او یادآور شد: در ایام نوروز فضای موزه نیز متناسب با حال و هوای نورزوی تزئین شده و مهیای حضور گردشگران است.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.