چهارشنبه - ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
میدان نقش جهان میزبان بیش از 400 عنوان بازی
 

سلامت اجتماعی شهر در گرو تفریح بانوان
 

روایت زندگی یک سفیر در رُمان "بیداری"
 

14 سال در جستجوی آسمان تاریک
 

روایت "اصفهان گرد" از خانه تاریخی نظام الاسلام
 


پویش بانوی آب برای اولین بار در اصفهان
 

برگزاری جشن "روایت غدیر" در پارک مسجدعلی خوراسگان
 

استقبال بیش از 50 هزار نفر از جشن "خبر بزرگ"
 

سینما باید در سبد فرهنگی کودکان قرار گیرد
 

هفته فرهنگی اصفهان، همدلی برای ایران/

هم عهدی با شهدا، همدردی با سیل‌زدگان

هم عهدی با شهدا، همدردی با سیل‌زدگان
فرهنگسرای پایداری وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان به اجرای دو ویژه برنامه در ایام هفته فرهنگی اصفهان می پردازد.

مدیر فرهنگسرای پایداری با اعلام این خبر گفت: یکی از دو ویژه برنامه فرهنگسرای پایداری به «مناجات نامه» اختصاص دارد که با توجه به یکی از فرهنگ های عامه مردم اصفهان درخصوص زیارت قبور علما، شهدا و نخبگان عالم معنویت برگزار می شود.
او ادامه داد: مردم اصفهان از قدیم در منطقه لسان الارض و مزار علما و صلحا حاضر شده و به ایشان عرض حاجت نموده و نذورات خود را پرداخت می کردند.
او افزود: برنامه مناجات نامه هم سعی دارد تا به معرفی بیشتر این منطقه مقدس که قبور مطهر بسیاری از علما، شهدا و همچنین یوشع نبی در آن قرار دارد، بپردازد و روایات، خاطرات و پیشینه تاریخی این منطقه را در کنار معرفی آداب و رسوم مردم اصفهان در قدیم ارائه کند.
او خاطرنشان کرد: این برنامه روز پنجشنبه پنجم اردیبهشت ماه بر سر مزار یوشع نبی با سخنرانی دکتر مهدی منتظرالقائم، از اساتید تاریخ دانشگاه اصفهان و با حضور جمعی از بانوان که چادرهای سفیدرنگ بر سر دارند و به اجرای مناجات نامه ها و حاجات نامه های مرسوم می پردازند، برگزار می شود.
صرامی افزود: همچنین هزینه پخت آش نذری از سوی مردم جمع آوری شده و کل مبلغ آن برای کمک به هموطنان سیل زده اعطا خواهد شد.
مدیر فرهنگسرای پایداری از اجرای برنامه دیگری با عنوان «هم عهدان شهدا» خبر داد و تصریح کرد: برنامه هم عهدان شهدا روز نهم اردیبهشت ماه با هدف همدلی با ایران و هموطنان سیل زده که رویکرد اصلی هفته فرهنگی اصفهان است، برگزار می شود.
او ادامه داد: در این برنامه هر شهروند اصفهانی یک شهید از میان شهدای مدفون در گلستان شهدا را انتخاب کرده و ضمن دریافت وصیت نامه آن شهید، در پویش هم عهدان شهدا برای کمک به هموطنان سیل زده شرکت می کند.
او افزود: در این پویش هر شخص به نیابت از شهیدی که انتخاب کرده و ضمن استعانت از او، مبلغ مورد نظر خود را اهدا می کند.
صرامی تاکید کرد: در این پویش برخی از افراد به ارائه دانش و تخصص خود در حوزه هایی که می تواند کمک رسانی ویژه ای به هموطنان سیل زده داشته باشد، می پردازند.
او افزود: این افراد از سوی فرهنگسرای پایداری به مرکز هلال احمر اصفهان اعزام شده و بعد از گذراندن یک دوره آموزشی در زمینه های مختلف فرهنگی، آموزشی، علمی و ... برای حضور در مناطق سیل زده اعزام می شوند.
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.