چهارشنبه - ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
  اخبار برگزیده
همراه با برنامه های نوروزی "فصل نوبهار"
 

اصفهان میزبان هزار رویداد فرهنگی در نوروز
 

توسعه تعاملات فرهنگی با گردشگران فرانسوی
 

چینی‌ها از کودکان نقاش اصفهانی تقدیر کردند
 

ارتباط فرهنگی اصفهان و شانگهای گسترش می‌یابد
 

نبایدهای کسب و کار بانوان کارآفرین را بشناسید
 

توجه به استعداد و علاقه نوجوانان در انتخاب رشته مؤثر است
 

صمیمیت، تعهد و شور؛ سه ضلع رابطه عاشقانه سالم
 

آخر هفته همراه با برنامه های مرکز نجوم ادیب
 

روایت محله قدیمی ماربین در مستند «دیار هزار ساله»
 

"پرواز اسباب‌بازی‌ها" و حرکتی زیبا برای کودکان

"پرواز اسباب‌بازی‌ها" و حرکتی زیبا برای کودکان
دومین جشنواره "پرواز اسباب‌بازی‌ها"، در گذر فرهنگی باغ غدیر، سیتی سنتر، جزیره بازی و بیمارستان امام حسین(ع) میزبان خانواده‌ها و کودکان اصفهانی شد.

باغ غدیر در چند روز گذشته با قدم‌های کودکان بخشنده اصفهانی حال و هوای دیگری داشت. خانواده‌های اصفهانی به همراه کودکان‌شان در دومین جشنواره پرواز اسباب‌بازی‌ها شرکت کرده بودند.
مسئول غرفه هم که از شیرین زبانی دختر خوشش آمده بود، لپ دخترک را کشید و گفت: "اسم عروسکت را گفتی؛ اما اسم خودت را نگفتی"، دخترک با همان لحن کودکانه و زیبایش گفت: "من یکتام، لطفا به کسی که این عروسک را می‌دین بگین زود خوب شو و برو خونتون". مسئول غرفه هم شکلاتی به یکتا تعارف کرد و از او تشکر کرد. دخترک با شادی دست مادرش را گرفت و به سمت اسباب‌بازی‌ها رفت.
آقا پسر حدود هشت، نه ساله‌ای هم فوتبال دستی به دست داشت و به همراه پدر و مادرش به سمت میز اهدا اسباب‌بازی آمد. با سلام و احترام خاصی فوتبال دستی‌اش را اهدا کرد و گفت: "از اینکه به فکر بچه‌های مریض هستین، خوشحالم"؛ او رفت. حرفش سنگین بود، پسری با این سن و سال از اینکه کسانی هستن که به فکر بچه‌های بیمار هستند، خوشحال است. به راستی این کودکان چه احساس لطیف و زیبایی دارند.
نیم ساعتی گذشت و دختر بچه‌ای کوچک در حالی‌که 2 عروسک در دست داشت، آمد و یکی از آنها را تحویل مسئول غرفه داد و گفت: "بفرمایین، یکیش مال شما، بدین به اون بچه‌هایی که تو بیمارستان خوابیدن" .جلوتر رفتم و از دختر کوچک پرسیدم: "اسمت چیه؟" دخترک نگاهی به پدر و مادرش کرد؛ پیدا بود که می‌دانست نباید با غریبه‌ها حرف بزند و منتظر اجازه آنهاست. خودم را معرفی کردم و خواستم اجازه بدهند چند دقیقه‌ای با دخترشان صحبت کنم.
دختر بچه هم با خوشحالی زیادی گفت: "اسمم منیرالساداته، با مامانم رفتیم 2 تا عروسک خریدیم یکی واسه خودم، یکی هم واسه اون دختری که تو بیمارستان بستریه". پرسیدم: "مگر تو آن دختر را می‌شناسی؟" گفت: "نه. ولی حتمأ یه دختره که بهش عروسک میدن".
لبخندی به منیرالسادات زدم و از او تشکر کردم.  چند دقیقه بعد دو دوست به نام‌های امیر و محمد آمدند و پکی که شامل چند دفتر نقاشی با چند جعبه‌ مداد رنگی بود را تحویل دادند و رفتند.
کودکان باید شادی‌های‌شان را با هم تقسیم کنند
مهری امینی؛ مادر پسربچه‌ای به نام "امید" معتقد بود کودکان باید بیاموزند که شادی‌هایشان را با هم تقسیم کنند تا در آینده مهرورزی و مهربانی را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.
مادر دیگری گفت: شادی حق همه بچه‌هاست و بیماری مانعی برای بازی نکردن آنها نیست کودکان بیمار مانند همه کودکان حق زندگی، بازی و شادی را دارند و باید آنها را به زندگی امیدوار کرد.
باب سخن را با مسئول غرفه باز کردم، شهلا زین‌العابدینی؛ عضو انجمن سمن پویان با اشاره به طرحی که این انجمن سال گذشته به بیمارستان کودکان ارائه داد، اظهار داشت: انجمن سمن پویان پیشنهاد داده بود که در شهر اصفهان، مردم اسباب‌بازی‌ها و کتاب‌هایی را که نمی‌خواهند ولی نو یا در حد نو هستند به بیمارستان امام حسین(ع) اهدا کنند تا در برنامه‌های متنوع مثل نوروز یا جشن‌هایی که طی سال برگزار می‌شود به کودکان بیمار بستری اهدا کنند.
وی افزود: طرح خوبی بود که با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با انجام تبلیغات و در اختیار گذاشتن مراکزی که مرتبط با شهرداری بود، انجام شد.
"پرواز اسباب‌بازی‌ها" قصد شاد کردن دل کودکانی را داشت که در بستر بیماری هستند و مدتی را نمی‌توانند در کنار خانواده و دوستانشان باشند، نمی‌توانند دویدن را تجربه کنند و دستانشان را با خاک و گل آشنا کنند، کودکانی که نمی‌توانند یک کتاب یا حتی یک سی‌دی داشته باشند و ساعتی را با آن سرگرم شوند. اما هنوز هم کسانی هستند که مهربانی و محبت از وجودشان سرچشمه می‌گیرد و با ارائه ایده و طرحی نو به کمک چنین کودکانی آمده‌اند.
یادمان باشد این کودکان مانند تمام کودکان سرزمین‌مان غرور و عزت نفس دارند و با دیدن هدایای نو و دست اول ما اعتماد به نفس می‌گیرند. حفظ غرور این کودکان از هر چیزی مهم‌تر است.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 



© کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.