چهارشنبه - ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
میدان نقش جهان میزبان بیش از 400 عنوان بازی
 

سلامت اجتماعی شهر در گرو تفریح بانوان
 

روایت زندگی یک سفیر در رُمان "بیداری"
 

14 سال در جستجوی آسمان تاریک
 

روایت "اصفهان گرد" از خانه تاریخی نظام الاسلام
 


پویش بانوی آب برای اولین بار در اصفهان
 

برگزاری جشن "روایت غدیر" در پارک مسجدعلی خوراسگان
 

استقبال بیش از 50 هزار نفر از جشن "خبر بزرگ"
 

سینما باید در سبد فرهنگی کودکان قرار گیرد
 

اولین گاهنامه تخصصی موسیقی اصفهان رونمایی شد

اولین گاهنامه تخصصی موسیقی اصفهان رونمایی شد
اولین گاهنامه تخصصی موسیقی اصفهان به همت دفتر تخصصی موسیقی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان در هنرسرای خورشید رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، هنرمندان موسیقی شهر اصفهان در این برنامه رونمایی حضور یافته و با حضور خود حمایت خود را از قلم، نویسندگانی که برای موسیقی اصفهان قدم برداشته‌اند اعلام کردند.
فرید قاسمی، نویسنده و پژوهشگر پیشکسوت رسانه میهمان این برنامه بود، او در مورد سردبیر گاهنامه موسیقی اصفهان اکبر یاوریان اظهار داشت: استاد یاوریان ذوفنون است و در چندین هنر و عرصه مرتبه‌ای بالا دارد، او خودساخته‌ای است که با جهد شخصی و به قیمت چشم‌پوشی از همه آسایش‌های مرسوم فردی به توانمندی محققانه رسیده‌اند.
حسین علیزاده استاد موسیقی نیز در پیامی که به‌صورت تصویری نمایش داده شد حمایت خود را از گاهنامه موسیقی اصفهان اعلام داشت در این پیام آمده بود: دوست داشتم آنجا باشم و تمام وجودم آنجاست، شهر اصفهان یکی از مشخصات خاص ایران است گاهی آن را بیشتر ایران می‌شناسند و این به دلیل ارزش‌هایی است که این شهر دارد. اصفهان بزرگان زیادی در موسیقی داشته است، مردم اصفهان همان‌گونه که سی‌وسه‌پل را حفظ می‌کنند باید از یاد این بزرگان نیز حفاظت کنند.
اکبر یاوریان سردبیر گاهنامه اصفهان این افتتاح را بهترین روز زندگی خود دانست و اظهار داشت: نیاز اصفهان در قلب ایران را به یک نشریه با عمق وجودم احساس کردم، جایگاه موسیقی و اهمیت آن بسیار است، کشور اتریش 50 میلیون دلار وامی که از کشور آمریکا گرفت را صرف ساختن سالن‌های اپرایی کرد که امروز منبع درامد این کشور است، امروز در ایران جوانان بسیاری به موسیقی اهمیت می‌دهند و تعداد جوانانی که دنبال موسیقی می‌روند کم نیست، باید از این کثرت حمایت کنیم.
حسن منصوری پژوهشگر موسیقی دیگر سخنران این برنامه بود، او مکتب اصفهان را حق و نام‌آور دانست و گفت: این مکتب نیاز به یک نشریه داشت تا حرف پژوهشگران آن به گوش تمام ایران برسد، حال وظیفه ماست که از این نشریه حمایت کنیم، باید دانست که این نشریه حتی می‌تواند برای اصفهان درآمدزا باشد.
منصور قربانی مدیر دفتر تخصصی موسیقی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان پیرامون این نشریه اظهار داشت: بازخورد این نشریه سبب می‌شود تا برای آینده آن تصمیم گرفته شود، این نشریه توان آن را دارد که به ماهنامه بدل شود، ما استمرار آن را جویا هستیم.
اجرای موسیقی توسط گروه بهار با هنرمندی استاد برجسته تار سعید مزدک، استاد نی حسن منصوری و سجاد منصوری نوازنده تنبک حسن ختام این برنامه بود.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.